Bin Ali Yıldırım:Mevcut Cumhurbaşkanımız Adayımızdır

Bin Ali Yıldırım:Mevcut Cumhurbaşkanımız Adayımızdır

PAYLAŞ

Başbakan Binali Yıldırım, Meclis’te AK Parti Grubu’nda yaptığı açıklamada “Son Başbakan olarak hepinize ülkem ve milletim adına çok teşekkür ediyorum. Bugün belki de partimizin son grup toplantısına katılıyorum. Rabbime hamd olsun” dedi. Başbakan, ‘Cumhurbaşkanımız, adayımızdır’ ifadesini kullandı.

AK Parti olarak 12 kere milletin önüne gittik, millete hesap vermeye her zaman hazır olduk. AK Parti’nin 16 yıllık karnesi pekiyilerle dolu. Siz demokrasiye Türkiye’ye sahip çıktınız, Türkiye türbülansa düşmeden bugüne geldi. Son Başbakan olarak hepinize ülkem ve milletim adına çok teşekkür ediyorum.

Büyük sorunları aşarak, büyük badireleri aşarak geldik. Kalleşlikler, ihanetler gördük. Saldırıları hep birlikte aştık. Ülkemiz üzerinde hesapları olan emperyalist tuzakları birlikte bozduk. Cumhurbaşkanımızın şahsında ülkemize saldırdılar. E-muhtıralarla, gezi operasyonlarıyla, 6-7 Ekim kalkışmasıyla, FETÖ, PKK kalleşliğiyle, 15 Temmuz darbe kalkışması ile mücadele ede ede bugünlere geldik.

Milletin emanetine hep birlikte sahip çıktık. 16 Temmuz’da yaralarımızı sararak yolumuza kararlı bir şekilde devam ettik. Terörle başaramadıklarını, ekonomik terörle başarmak isteyenler bilsin ki, asla başaramayacaksınız.

(S&P’nin Türkiye’nin notunu düşürmesine tepki) Türkiye’nin gerçekleriyle uyuşmuyor. AK Parti’ye seçim sürecinde nasıl zarar verilebilir, bu hesaplanıyor. Milletime sesleniyorum, Reyting kuruluşları sizin notlarınızın bizim için bir kıymeti harbiyesi yoktur. Bizim için önemli olan milletin verdiği nottur.

SON KEZ SESLENDİ

Bu bir rekor, AK Parti’ye başvuru yapan aday adayı sayısı 7 bin 329 oldu. 16 yıllık başarımızı anlatacağız ama asla kibire kapılmayacağız. Bize bel bağlayan milletimizi hayal kırıklığına uğratmayacağız.

Bugün belki de partimizin son grup toplantısına katılıyorum. Rabbime hamd olsun. AK Parti olarak geleceğin Türkiye’si için güçlü bir Meclis grubuna ihtiyacımız var. Ülkemizi küresel ve bölgesel saldırılara karşı, PKK’ya DEAŞ’a, FETÖ’ye karşı mücadelemizi sürdüreceğiz. Bizim çatımız millettir, bu çatı çökmez.

24 Haziran Türkiye için tarihi bir karar günüdür. 24 Haziran’da güçlü iktidar için milletimize başvuracağız. Kirli oyunları milletimizle birlikte bozacağız. Bu seçime en sağlam çatı altında giriyoruz. Bizim çatımız millettir bu çatı çökmez. Bizim ittifakımız aziz milletimizdir. Bu ittifak Yenikapı ruhunun iktidarıdır.

Birileri mikroskopla cumhurbaşkanı adayı araya dursun, birileri kirli pazarlıklarla vekillerini piyasaya sürsün. Yarın adayımızın müracaatını yapacağız. Yarın MHP Genel Başkanı ile birlikte YSK’ya giderek cumhurbaşkanı adayımızı teslim edeceğiz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK