HEM RUHA HEM GÖZE HİTAP EDEN MODELLERLE ‘OSMANLI TESBİHÇİLİK’

HEM RUHA HEM GÖZE HİTAP EDEN MODELLERLE ‘OSMANLI TESBİHÇİLİK’

PAYLAŞ

Osmanlı tesbihçilik 1980 yılı itibariyle üretime başladığı günden bu yana el işçiliği tesbih kültürünü ülkemiz sınırlarını aşarak dünyaya taşıyan, saygın firmalardan biri olan Osmanlı Tesbihçilik çalışmalarını sürdürüyor. Aile şirketi olma özelliği gösteren Osmanlı Tesbihçilik tüm yönetimsel süreçlerini de yine aile fertleri sürdürüyor. Son dönemlerde Arap ülkelerinin Türk kültürüne duyduğu yoğun ilgiyle birlikte, Türk yapımı tesbihler Ortadoğu ülkelerinin de gözdesi olmuş durumda.

Hem Göze Hem Ruha Hitap Eden Osmanlı Tesbihçilik

Ülkemizde erkeklerin gözdesi olan tesbih modelleri, zaman içerisinde bir aksesuar halini aldı ve hemen herkes tarafından sevilerek kullanılıyor. Kişilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre üretim maddesi de çeşitlilik gösteren tesbihlerin en yaygın kullanılan çeşitleri ise, şifalı olduğu bilinen doğal taşlardan üretilen modeller.

Osmanlı tesbihçilik tarafından el işçiliği faaliyet gösterilen atölyelerde özenle üretilen tesbihlerin üretiminde kullanılan doğal taşlar, kişilerin günlük kombinlerine şıklık katmanın yanı sıra, şifa da veriyor.

Doğal taşların insan bedeni üzerinde yarattığı etki bilimsel açıdan da doğrulanmış durumda, hal böyle olunca, cilt ile temas halinde bulunan doğal taşlardan üretilen el yapımı tesbihler, şifalı bir etkiye de sahip oluyor.

Modanın Parlayan Yıldızı, Doğal Taş Tesbihler

Dünya genelini kasıp kavuran erkek modası ülkemizde, ülkemiz kültürüyle harmanlanarak özelikle genç kesim tarafından temsil ediliyor. Hal böyle olunca, Türk kültürüyle özdeşleşmiş olan ve ‘sallama tesbih’ olarak da ifade edilen el tesbihleri hemen her moda akımının içerisinde yerini alıyor.

Kişilerin gündelik kombinlerine göre de tercihler yapabilmesine olanak tanıyan Osmanlı tesbihçilik, doğal taşlarla üretimi gerçekleştirilen tesbihlerin yanı sıra, özel tasarım tesbihler ve kişiye özel tesbih tasarımlarıyla da kitlesine hizmet sunmaya devam ediyor.

Geni ürün yelpazesi, farklı üretim materyalleri, renkleri ve tasarımlarıyla dikkat çeken tesbih modelleri, Osmanlı Tesbihçilik sayesinde, ülkemiz sınırları içerisinde hem de ülkemiz sınırlarını aşarak Ortadoğu ülkelerinde satışa sunuluyor. 40 yıllık aile şirketi olma özelliği gösteren Osmanlı Tesbihçilik, il günden bu yana istikrarlı büyümesi ve her geçen gün açılan yeni şubeleri de ülkemiz kültürünün yurtdışında temsil edilmesi açısında da oldukça guru verici olarak değerlendiriliyor.

 

 

 

PAYLAŞ