ilk el uzatanlar arasında Muhammet Turan vardı

ilk el uzatanlar arasında Muhammet Turan vardı

PAYLAŞ

Yaptığı büyük yardımlarla son yıllarda dikkat çeken Ağrılı iş adamı Muhammet Turan son olarak İran’da ve İran- Türkiye sınırına yakın bir yer alan Van’da gerçekleşen 5,9 şiddetindeki depremden etkilenen Van halkına oldukça fazla erzak ve giyecek yardımında bulundu. Gerçekleşen bu 5,9 şiddetindeki bu deprem sonucunda 10 vatandaşımız hayatını kaybetti ve birçok vatandaşımızda evsiz kaldı. Daha önceki yardımlarında da olduğu gibi yine yardıma muhtaç olan insanların yanında ilk el uzatanlar arasında Muhammet Turan vardı. Muhammet Turan depremden etkilenen Van halkına yapmış olduğu bu yardımın ardından yaptığı konuşmada yapılan yardımın kazazedelerin acılarını unutturmaya yetmeyeceğini fakat kendisinin elinden geldiğinde yardım edeceğini dile getirdi.

 

Muhammet Turan daha önce de Elâzığ’da gerçekleşen depremden sonra da Elâzığ’da yaşayanlara yardım ederek pek çok yardıma muhtaç insanın elinden tutmuştur. Yaptığı yardımlar sonucunda yukarıdaki paragrafta belirttiğimiz gibi oldukça mütevazi bir açıklama yapan Ağrılı iş adamı yardıma muhtaç olan insanlara yardım edeceğini dile getirmiş ve daha önce yapmış olduğu yardımlarla bu konuda sözünün eri olduğunu birçok kez kanıtlamıştır.

 

Yapılan iyiliklerin ve yardımların karşılıksız kalmadığına inanan Muhammet Turan bu konu hakkında; “Hiçbir yardım karşılıksız kalmıyor. Yapılan iyilik ve güzellikler illaki bir yerde iyilik olarak karşımıza çıkıyor. Bizlerde bu fikir ve düşünce ile ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmaya çalışıyoruz. “ifadelerini kullandı.

 

Sadece deprem vb. doğal afetlerden etkilenen kazazedelerin değil yardıma ihtiyacı olan herkesin yardıma koşan Muhammet Turan‘ın daha önce yapmış olduğu yardımları arasında köy okullarına yapmış olduğu okul ve kırtasiye malzemesi yardımı da vardır. Bu konuda da çocukların bizim ve ülkemizin geleceği olduğunu dile getirirken çocuklara yani gelecek nesle olan inancının yüksek olduğunu dile getirdi ve kendisini gibi diğer iş adamlarını da ihtiyaç sahibi olanların yardımına çağırarak herkes için faydalı olmak istediğini dile getirdi.

 

Ağrılı iş adamı denmesinin sebebinin aslen Ağrılı olmasından kaynaklanmaktadır ve Muhammet Turan‘ın hakkında çıkan pek çok yazı ve haberde adıyla birlikte Ağrılı iş adamı ifadesi de yer almaktadır.

PAYLAŞ