Darülkurra Vakfı ile İslam Etkinlikleri

Darülkurra Vakfı ile İslam Etkinlikleri

PAYLAŞ

Darülkurra Vakfı İslama yönelik ilmi faaliyetleri barındıran kapsamlı bir kuruluştur. Online platformumuzdan işleyişi takip edebilirsiniz.

Osmanlı Dönemi’nde Darülkurra

Osmanlı Dönemi’nde darülkurra  tanımı Kuran odaklı medreselere verilen isimdir. Devletin yönetimi din ile birbirine girmiş halde devam ettiğinden hemen her yerde bu vakıflar bulunmaktaydı. Günümüzde az sayıda olmalarının nedeni de budur. Yani artık bir devlet yönetimi destekleme aracı değildir.  Bir kültür ve miras olarak varlığını değer şeklinde devam ettirmektedir. Geçmiş dönemlere yönelik kaynaklarda bu kurumlara dair çok daha fazla ayrıntı bulunabilir. Darülkurra vakfı  etkinliklerini de bu açıdan bir devam niteliğinde gibi düşünülebilir.  Online platformumuzda da bu şekilde Kuran merkezli şekilde  yapılan etkinliklerimiz devam etmektedir. Bu alana siz de ilgi gösteriyosanız  vakfımızla iletişime geçerek görüş ve önerilerinizi belirtebilir, etkinlik kayıtları yaptırabilirsiniz.

Hafızlara Yönelik Etkinlikler

Kuran ile ilgili etkinlikler olduğu için hafızlar da vakfımıza dahil olmaktadır. Kuran okuma etkinlikleri hafızlara yönelik şekilde rutin aralıklarla Darül kurra  vakfımızda düzenlenmektedir.   Bu etkinliklerden biri   “Aşere Takip ve Tayyibe İlimleri”’ dir. Kursalarda kayıt dönemleri her sene yılın bazı aylarında gerçekleşmektedir. Yeni kayıt dönemi olan 2018- 2019  için de başvurularınızı vakıf siitemiz üerinden gerçekleştirebilir, kursa yönelik bilgiler alabilirsiniz. Ayrıca icazetler kategorisinde bu alana yönelik bilgiler de vardır. Etkinlikleri görmek, katılmak ya da bilgi almak için siz de online vakıf sitemize başvuru yapabilirsiniz.

Online Bağış Yapmak

Darül Kurra Vakfı   bünyesinde işleyişin devam etmesi açısından bağışlar yapılabilmektedir. Genel vakıf kültüründe olduğu gibi  firmalardan ya da bireysel kişilerden gelen bağışlar vakfın devamlılığı ve etkinliklerde daha aktif olması için önemlidir. Nihayetinde Darülkurra Vakfı, bir gelenek sürdüren, önemli işlevi olan bir kurumdur. Bu açıdan İslam ve Kuran odaklı hayatlarını sürdürenler için de besleyici bir işleve sahiptir.  Vakfa online bağış yapılması için banka hesap numaraları sağ üst bölüme tıklandığında görülebilir.  Burada Türk lirası ya da euro hesabı ile bağışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bilgilerde hesap adı, IBAN no gibi ayrıntıları bulabilir bağışlamak istediğiniz miktarı yatırabilirsiniz.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK