Galatasaray, Luyindama’nın Sözleşmesini Dondurma Kararı Aldı

Galatasaray, Luyindama’nın Sözleşmesini Dondurma Kararı Aldı

PAYLAŞ

Milli takımlar için verilen arada birçok oyuncu gittiği ülkesinden sakat olarak döndü. Kulüpler bunun sıkıntısını büyük oranda yaşarken, en çok etkilenenlerden biri ise bu sefer Galatasaray oldu. Özellikle de Luyindama konusunda büyük bir şanssızlık yaşandı. Bonservisi sarı kırmızılıların elinde bulundurulan oyuncunun devre arasında Premier Lig takımlarından birine yüksek bir bedelle satılması planlanıyordu. Takımda eksik olan oyuncuların tamamlanabilmesi için bu satıştan gelecek olan miktarın kullanılması planlandı. Ancak işler istendiği gibi gitmedi. 10 milyonun üzerinde gelir beklenirken, sakatlık nedeniyle tüm planlar alt üst oldu. Yönetim ise farklı bir yol izlemeyi tercih etti. Restbet en geniş seçeneklerle geliyor.

Oyuncunun 7 Ay Sahalardan Uzak Kalması Bekleniyor

Geçirdiği sakatlığın ardından ameliyat olmasına karar verilen oyuncunun sakatlığı ciddi. Sağlık heyetinin yapmış olduğu açıklamada ise oyuncunun 7 ay boyunca sahalardan uzak kalacağı haberi geldi. Buda diğer bir anlamla sezonu kapattığını gösterdi. Yönetim ise hem yabancı kuralı hem de farklı avantajları göz önüne alarak, oyuncunun sözleşmesini dondurma kararı aldı. Kalan aylarda kendisi için yeni bir lisans çıkarılmayacak. Kulüp doktoru aynı zamanda bu hatanın milli takımından kaynaklandığını da belirtti. Hatayı kabul eden Kongo Federasyonu, oyuncunun sakatlığı boyunca maaşını ödeme kararı aldı. Bu durum Galatasaray yükünü hafifletirken, en büyük sorun oyuncunun bonservisinden gelecek olan miktarı kaybetmek oldu.

Savunmada Yeni Planlamalar Yapılıyor

Luyindama sakatlığı bir konuda daha sarı kırmızılı takımların planlarını bozacak türden oldu. Öyle ki savunma anlamında yaşanan bu kayıp, ciddi bir eksiklik olarak doğdu. Ara transfer döneminde transfer istenen mutlak bölgelerden bir tanesi de savunma oldu. Yaşanan bu eksikliğin kapatılması için transfer kaçınılmaz hale geldi. Doğrudan as takımdan verilen bu eksiliğin giderilmesinde de çalışmalar başladı. Yerine alınacak ismin kim olacağı konusunda yoğun mesai harcanmaya devam ediliyor. Finansal Fair Play kuralları da dikkate alınarak, en uygun isim üzerinde anlaşılması bekleniyor. Hedeflenen seviyenin tutturulması için hangi adımların atıla

PAYLAŞ