İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvuruları Ve Mülakat Süreci

İngiltere Ziyaretçi Vizesi Başvuruları Ve Mülakat Süreci

PAYLAŞ

 

 

İngiltere Ziyaretçi Vizesi edinebilmek özen gösterilmesi gereken zor bir süreçtir. Yapılan her başvuru kabul edilmeyebilir. Onay almayan başvuruların ardından yeni başvurular yapmak tüm prosedürü en baştan ve yeniden uygulamak demektir. Bu sizin için yeni bir şans demektir ancak yetkililer tarafından pekte sıcak bakılmayan bir durumdur. Bu nedenle kabul edilmeyen her başvuru sizin için maddi manevi bir kayıp demektir.

Eğer İngiltere Ziyaretçi Vizesi başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasını istemiyorsanız tüm prosedürlere hassasiyetle yaklaşmanız ve özenli olmanız gerekmektedir. Başvuru yaparken sizden vize için gerekli evrakların toplanması, tercümelerin yapılması, talep edilen harçların eksiksiz bir şekilde yatırılması, başvuru evrakının doldurulması ve randevu alınması gibi birçok detay istenmektedir. Ve başvuru esnasında tüm u evraklarla birlikte başvuru merkezlerinde hazır bulunmanız gerekmektedir. Eğer eksiksiz ve tatmin edici bir başvuru yaparsanız vizeniz kısa sürede onaylanacaktır.

Vize başvurularınız sırasında bazı istisnai durumlar haricinde sizinle herhangi bir mülakat yapılmamaktadır.

HANGİ DURUMLARDA MÜLAKAT YAPILIR?

Çok nadir de olsa ziyaretçi vize başvurularında başvuru yapan kişiler yetkililer tarafından mülakata çağrılabilirler. Eğer vize memurları İngiltere’ye sadece ziyaret amaçlı gitmediğiniz ve geri dönmeniz konusunda şüphe duyduysa sizi mülakata çağırabilir. Veya gidiş amacı ile başvuru yapılan vize türü arasında bir farklılık olursa mülakat yapılabilir. Bazen başvuru detaylarında eksiklikler olursa yine vize memurları mülakat talebinde bulunabilirler. Daha önce birçok kez İngiltere vizesi almış olmanız bundan sonra hiç mülakata çağrılmayacağınız anlamına gelmez. Her başvuru kendi içerisinde değerlendirilmektedir. Bu nedenle ilk kez gidiyor olmanızın veya daha önce çok kez gitmiş olmanızın bir önemi yoktur.

PAYLAŞ