İngiltere’de Tier 4 (Genel) Başvurusu Yapmak

İngiltere’de Tier 4 (Genel) Başvurusu Yapmak

PAYLAŞ

 

Bu bölüm, İngiltere’de bir Tier 4 (Genel) öğrenci İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapmak için uygunluk ve başvuru sürecinde size rehberlik etmeyi amaçlamaktadır. Öncelikle, Birleşik Krallık’ta başvuru yapıp yapamayacağınızı ve çalışmadaki herhangi bir zaman sınırlamasının başvurunuzu etkilemediğini kontrol etmeniz önemlidir.

Tier 4 sponsorlarının çoğu öğrencilere Tier 4 uygulaması yapma konusunda bilgi ve tavsiye sunar. Kaynaklarına bağlı olarak bu, yazılı rehberlik veya web sayfalarını, başvuru ile ilgili atölye çalışmalarını ve bire bir tavsiyeleri içerebilir. Bu bilgiler Göçmenlik Kurallarına ve İçişleri Bakanlığı’nın 4. Kademe politika rehberliğine dayanmaktadır. Herhangi bir değişiklikten sonra en kısa sürede güncelleriz.

İngiltere’de Bu Vizeye Başvurabilir Misiniz?

Son değiştirilme tarihi: 16 Ağustos 2019

Öncelikle, yeni derslerinizin başlama tarihinin mevcut vizenizin bitiminden sonra 28 günden fazla olmadığını kontrol edin. Başlangıç ​​tarihi daha sonra ise, İngiltere’den ayrılmalı ve kendi ülkenizden başvurmalısınız. Daha sonra, şu anda bu tür Tier 4 sponsorlarından birinin sponsorluğundaki bir kurs için Tier 4 (Genel) öğrenci iznine sahip olmanız gerekir:

Bir BK uygunluk siciline sahip bir HEI (yüksek öğrenim kurumu) olarak kamu maliyesi alımında tanınan bir organ veya kuruluş veya

Bir yurtdışı yüksek öğretim kurumu ve Birleşik Krallık’ta yurtdışında kısa süreli bir çalışma programı yürütme veya

Uyum siciline sahip dersler sunan yerleşik bir kolej veya

Uygunluk kaydına sahip bağımsız bir okul veya

Uygunluk kaydına sahip özel bir sağlayıcı; veya

Uygunluk bir sicili olan kamu tarafından finanse edilen kolej.

Eğer Tier 4 sponsorunuz bu tanımlardan birini karşılamıyorsa, kendi ülkenize dönmeli ve oradan yeni bir Tier 4 vizesi için başvurmalısınız. Emin değilseniz veya Tier 4 vizenizin süresi dolmuşsa, Tier 4 sponsorunuzdan tavsiye isteyin. Alternatif olarak, Seviye 2 veya Seviye 4 (Çocuk) öğrenci izniniz olmalıdır.

Daha önce Tier 4 (Genel) öğrenci iznine sahip olan öğrenciler, İngiltere’de İngiltere Yerleşim Vizesi başvurusu yapabilmek için akademik ilerleme şartını yerine getirmeli veya muaf tutulmalıdır. Mevcut vizenizin sona ermesinden önce Birleşik Krallık’taki 4. Kademe izninizi uzatmak için başvuruda bulunduğunuz sürece, İçişleri Bakanlığı’nın başvurunuz hakkında karar vermesi için geçen süreden bağımsız olarak yasal olarak ikamet etmiş olursunuz.

 

PAYLAŞ