Hashaberim.com
İSTANBUL
Çok Bulutlu Bugün
21°C / 14°C
ANKARA
Mevzi Sağanak Bugün
21°C / 21°C
İZMİR
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Bugün
21°C / 21°C
Hashaberim.com

Hashaberim.com
 • Park Etme Oyunları İle Usta Şöförler İş Başına!
  Park Etme Oyunları İle Usta Şöförler İş Başına!
 • Yusuf İslam Unan
  Yusuf İslam Unan
 • Ünlü şarkıcı Bengü, nazardan korktuğu için kızını göstermeyeceğini söyledi
  Ünlü şarkıcı Bengü, nazardan korktuğu için kızını
 • Aleyna Tilki’nin balmumu heykeli
  Aleyna Tilki’nin balmumu heykeli
 • Matematik hesabıyla sosyal medyayı sallayan Tuğba Özay sessizliğini bozdu
  Matematik hesabıyla sosyal medyayı sallayan Tuğba
 • Alman askerleri Irak’tan çekiliyor
  Alman askerleri Irak’tan çekiliyor
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kanal İstanbul talimatı
  Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kanal İstanbul tal
 • Hayrettin Özaltın ;Palu-Genç-Muş Demiryolu Çalışmaları Tamamlandı
  Hayrettin Özaltın ;Palu-Genç-Muş Demiryolu Çalışma
 • Mülakatı Geçmek için Kondisyon Şart
  Mülakatı Geçmek için Kondisyon Şart
 • 25. DÖNEM POMEM BAŞVURU ŞARTLARI ACIKLAMASI
  25. DÖNEM POMEM BAŞVURU ŞARTLARI ACIKLAMASI
Kaporta Düzeltme
Kaporta Düzeltme
Araçlar çeşitli şekillerde hasar görebilirler. Kazalar özellikle araçların en çok zarar görmesine neden olmaktadır. Araçlar hasar gördüklerinde de belli kısımlarda sorunlar ortaya çıkmakta ve bu sorunların giderilmesi gerekmektedir. Araçlar özellikle...
15 Kasım 2018 01:11
Font1 Font2 Font3 Font4
ss
Hashaberim.com

Araçlar çeşitli şekillerde hasar görebilirler. Kazalar özellikle araçların en çok zarar görmesine neden olmaktadır. Araçlar hasar gördüklerinde de belli kısımlarda sorunlar ortaya çıkmakta ve bu sorunların giderilmesi gerekmektedir. Araçlar özellikle ciddi hasar aldıklarında kaportalarında göçük meydana gelmektedir. Bu göçük çeşitli yollarla giderilmektedir. Kaportanın boya ile düzeltilebileceği gibi boyasız da düzeltilmesi mümkündür. Kaportadaki göçüğün nasıl düzeltileceği ise alınan hasarın ne ölçüde olduğuyla ilgilidir. Eğer büyük bir göçme söz konusu ise hasar boya ile düzeltilemez. Boya ile düzeltilemeyen bu durumlarda gerekli ekipmanlar kullanılarak alanında uzman kişiler kaportayı düzeltmektedirler.

 

Kaporta Düzeltmede Boya Kullanmamak

 

Boya hasarın az olduğu kaporta düzeltme işlemlerinde kullanılır. Her alanda olduğu gibi boyasız kaporta düzeltme işleminde de alanında uzman kişilere ihtiyaç duyulmaktadır. Hem uygulanacak işlemin doğru yapılması hem de daha kısa sürede yapılması amacıyla alanında uzman kişilere bu işin verilmesi kaportasının düzeltilmesini isteyen kişiye büyük kolaylık sağlamaktadır. Alanında uzman olmayan kişilerin boyasız kaporta düzeltme işlemi yapmaları araca başka türlü zararlar verebilir.

 

Çünkü boyasız kaporta düzeltme işlemlerinde kullanılan ekipmanlar daha büyük etkiye sahiptir. Şekil değişikliğinin giderilmesine yönelik uygulama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bir şeyin şeklinin değiştirilerek ya da şekil bozukluğunun giderilmesine yönelik çalışmalar titizlikle yapılması gereken çalışmalardır. Günümüzde araçların oldukça yoğun kullanılıyor olması araçların ciddi ölçüde hasar görmesi gibi sorunları beraberinde getirmiştir. Bu amaçla birçok firma boyalı ve boyasız kaporta düzeltme işlemleri için alanında uzman kişiler yetiştirerek gerekli ekipmanları temin etmektedir.

 

Boyasız Kaporta İşlemlerinde Firmaların Tercih Edilme Nedeni

 

Kaporta düzeltme işleminde ekipmanların önemi büyüktür. Bu durum da boyasız kaporta düzeltme işlemlerinde firmaların gerekli ekipmanlara sahip olmaları ve alanında uzman kişileri yetiştirebilmelerinin önemini göstermektedir. Alanında uzman olmayan kişilerin boyasız kaporta düzeltme işlemleri müşterileri memnun etmemektedir. Firmalarda bu konuda nitelikli kişilerin bu işleri yapmalarını tercih etmektedirler. Müşteriler yapılan işlerin daha ekonomik olmalarını da istedikleri için daha uygun fiyata daha kaliteli iş üreten firmaları tercih etmektedirler. Bu durum firmalar arasında da rekabete neden olmaktadır. Bazı firmalar bu rekabetten yarar sağlarken bazı firmalar zarar edebilmektedirler.

 

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa