Süresiz Oturum Süresiz Çalışma

Süresiz Oturum Süresiz Çalışma

PAYLAŞ

 

Ankara Anlaşması Vizesi, Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşları için oldukça iyi fırsatlar sunuyor. Ülke insanına, bir yandan İngiltere gibi bir Avrupa ülkesinde yaşama hakkı verir iken, öte yandan da bir iş sahibi olma fırsatı sunuyor. Bununla da sınırlı kalınmıyor. Türk yurttaşlar, belirli bir süre yaşamlarını bu Avrupa ülkelisinin topraklarında idame ettirirlerse, süresiz oturum dahi kazana biliyorlar.

Beş sene yaşamlarında maddi bir kazanç ortalamasını tutturan yurttaşlar, İngiliz vatandaşları gibi süre sınırı olmadan oturum hakkı kazanabiliyorlar. Kazanılan bu hak ile de başvurucuyu, iş konusunda artık bağlayıcı bir durum kalmıyor. Bu hak, Büyük Britanya ülke sınırlarında çalışma konusunda Türk insanını tamamen özgür bırakıyor.

İş Değişikliği Fırsatı

Türkiye Cumhuriyeti Yurttaşı olarak, Ankara Anlaşması Vizesi ile İngiltere’ye gelen biri, bu aşamadan sonra, dilediği işte çalışmakta özgürdür. Yatırımcı olarak geldiği ve kurduğu işte devam edebileceği gibi başka bir iş de kurabilme hakkına sahiptir. Hatta birinin yanında çalışma tercihinde de bulunabilmektedir.

Türk Vatandaşlarına, bir dizi yararlar suna bu yatırımcı vizenin nihai mertebesi, İngiliz vatandaşlığı hakkıdır. Zira çalışma izni ve süresiz oturum hakkı kazanan bir göçmen için bir sonraki adım, vatandaşlık oluyor. İngiltere topraklarında, süresiz oturum hakkı kazanan bir Türk yurttaşı, bu hakka sahip olduktan bir sene sonrasında, İngiliz vatandaşlığına başvuru hakkı da kazanmaktadır. Bu hakkı hem başvurucunun kendisi kazanırken hem de ailesi de bu hakkı elde etmiş oluyor.

 

PAYLAŞ