Hashaberim.com

Tarımda Doğal Üretimi Destekleyen Şirketler

Tarımda Doğal Üretimi Destekleyen Şirketler Türkiye’de doğal tarım yapmak isteyen kişilerin sayısı günden güne artış gösteriyor. Doğal tarım yapıldığı zaman sanayiden uzak bir bölgede olmak gerekiyor ve hiçbir şekilde hayvansal gıda, kimyasal madde ve ilaç kullanmak gerekmiyor. Oldukça zor olan bu meslek aynı zamanda çok iyi gelir sağlıyor. Tamamen doğal yöntemlerle yapılan organik tarım ile […]

Tarımda Doğal Üretimi Destekleyen Şirketler
19 Ağustos 2019 - 17:33 'de eklendi.

Tarımda Doğal Üretimi Destekleyen Şirketler

Türkiye’de doğal tarım yapmak isteyen kişilerin sayısı günden güne artış gösteriyor. Doğal tarım yapıldığı zaman sanayiden uzak bir bölgede olmak gerekiyor ve hiçbir şekilde hayvansal gıda, kimyasal madde ve ilaç kullanmak gerekmiyor. Oldukça zor olan bu meslek aynı zamanda çok iyi gelir sağlıyor. Tamamen doğal yöntemlerle yapılan organik tarım ile birçok insan evini geçindiriyor.

Organik tarım yapan kişilere gerekli kontroller yapıldıktan sonra organik tarım sertifikası veriliyor. Sertifika verildikten sonra organik tarım yapan kişiler organik tarım desteği alarak iş miktarını çoğaltabilirler. Organik tarım desteği ödemeleri Tarım Bakanlığı tarafından yapılıyor. Tarım Bakanlığı ödemeleri Ziraat Bankası ile yapıyor. Bu nedenle tarım desteği alan kişilerin Ziraat Bankasından hesap açtırmaları gerekiyor.

Organik tarım yapan kişilerin almış olduğu destekler arasında ise fındık, çay, gübre, meyve ve tarla parası yer alıyor. Tarım yapan kişiler almış olduğu destekle birçok ihtiyacını görebiliyor. Bu da tarımcıları daha da mutlu ettiği için daha çok çalışmaya itiyor.

 

Tarım Desteği Alabilmek İçin Kayıt Olmak Gerekiyor

Tarım desteği alabilmek için organik tarım destek kaydı olan OTBİS’e kayıt olmak gerekiyor. Burada organik tarım yapan kişilerin kimlik bilgileri, adres bilgileri ve gerekli evraklar isteniyor. Gerekli evraklar tamamlandıktan sonra destek dilekçesi doldurularak il ya da ilçe müdürlüklerine dilekçeyi teslim etmek gerekiyor.

OTBİS’e kayıt işlemi tarla kimin üstüneyse onun adına yapılmalı ve o yılki ihtiyaç tarımın tamamlanması gerekli. Aksi taktirde ödemeler çiftçiye yapılmıyor. Kayıt işleminin ardından her yıl belli miktarda ödeme alabiliyor.

Firmamız Tarımcılara Destek Veriyor

Firmamız Türkiye ekonomisine katkı sağlamak için organik tarım yapan çiftçilere maddi yardımda bulunuyor. Gün geçtikçe hormonlu bitki ve gıdaların artmasına karşın organik tarıma hayatını feda eden çiftçiler bizim için çok kıymetli. Bizler de çiftçileri motive etmek amacıyla yılın belli aylarında yardım sunuyoruz.

Bizler yapmış olduğunuz maddi ve manevi destekler ile doğallığı hayata kazandırıyoruz. Çiftçilerimiz sayesinde başta çocuklar olmak üzere tüm vatandaşlar tamamen organik beslenerek sağlığını koruyor. Hormonlu gıdalar kimyasal içerdiği için insan sağlığına zarar veriyor ve ömrü kısaltıyor. Oysa organik ürünler vücut direncini arttırıp insan ömrünü uzatıyor. Bu nedenle organik tarım firmamız için çok önemli.

 

Organik Tarım Çalışanları Daha Huzurlu

Firmamızın yapmış olduğu maddi destek ile organik tarım yapan kişiler temel tarım ihtiyaçlarını karşıladıkları için çok daha huzurlu ve verimli. Bizler maddi manevi tarımcılara destek verdiğimiz için ülke ekonomisine katkı yükseliyor ve tarımcılar daha büyük bir hevesle çalışıyor. Organik tarım yapıyorsanız siz de firmamızdan maddi manevi destek alarak ülke ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

https://haggroup.com.tr/ firma sitemizden destek bilgisi almak için 7/24 bizi ziyaret ederek gerekli tüm bilgileri alabilirsiniz.

 

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER