Hashaberim.com

Terim’e Büyük Tazminat Ödenecek

İstanbul 17. İş Mahkemesi, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kebapçı baskını ve diğer skandalları nedeniyle sözleşmesini feshettiği Fatih Terim’e 9 milyon lira tazminat ödemesine karar verdi. Terim’e ödenecek para faiziyle birlikte daha da artacak. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 26 Temmuz’da teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesini feshetmesiyle başlayan ve 9 aydır süren davanın ikinci duruşmasında hakim son noktayı […]

Terim’e Büyük Tazminat Ödenecek
09 Mayıs 2018 - 12:15 'de eklendi.

İstanbul 17. İş Mahkemesi, Türkiye Futbol Federasyonu’nun kebapçı baskını ve diğer skandalları nedeniyle sözleşmesini feshettiği Fatih Terim’e 9 milyon lira tazminat ödemesine karar verdi. Terim’e ödenecek para faiziyle birlikte daha da artacak.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) 26 Temmuz’da teknik direktör Fatih Terim’in sözleşmesini feshetmesiyle başlayan ve 9 aydır süren davanın ikinci duruşmasında hakim son noktayı koydu.

Çağlayan 17. İş Mahkemesi’nde görülen duruşma sırasında Fatih Terim’in İstanbul’a 19. İcra Müdürlüğü tarafından başlatmış olduğu ilamsız takibe konu olan 12.9 milyon TL’lik alacağını TBK’nin 182 maddesi uyarınca yüzde 40 indirim yapılarak 7.7 milyon TL’nin davacıya ödenmesine karar verdi. Mahkeme ayrıca davalı TFF’nin davacı Fatih Terim’e 7.7 milyon TL’nin yüzde 20’si olan 1 milyon 554 bin TL’lik icra inkar tazminatı ödemesine karar verdi.

TFF tarafı ise iki hafta içerisinde üst mahkemeye itirazda bulunacaklarını ve istedikleri sonucu alamamaları halinde Yargıtay’a gideceklerini duyurdu.

Etiketler :
SON DAKİKA
Wordpress Tema indir
İLGİLİ HABERLER