Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bupa Acıbadem Sigortalı Sayısını Yüzde 51 Artırdı

Türkiye’de sağlık sigortacılığında uzmanlaşmış tek şirket olan ve dünya çapında 38 milyondan fazla müşteriye hizmet veren bütünsel sağlık …

Türkiye’de sağlık sigortacılığında uzmanlaşmış

Türkiye’de sağlık sigortacılığında uzmanlaşmış tek şirket olan ve dünya çapında 38 milyondan fazla müşteriye hizmet veren bütünsel sağlık hizmetleri şirketi Bupa’nın Türkiye organizasyonu Bupa Acıbadem, 2021 yılında yüzde 22 prim büyümesi ve yüzde 51 sigortalı artışı elde etti. Şirket, sağlık sigortası alanında yüzde 17,1 pazar payı elde ederken, net kârını geçen yıla göre yüzde 40 oranında artırarak 361,5 Milyon TL düzeyine taşıdı.

Sigortalılarının bugün ve gelecekte daha uzun, daha sağlıklı, daha mutlu yaşamalarına yardımcı olmak ve daha iyi bir dünya yaratmak misyonuyla hizmet veren Bupa Acıbadem, 2021 yılı finansal sonuçlarını açıkladı.

2021 yılının tüm zorluklarına rağmen, yüzde 22 prim büyümesi ve yüzde 51 sigortalı artışı elde eden Bupa Acıbadem, 2021 yılı sonu itibari ile sağlık sigortası alanında yüzde 17,1’lik pazar payı elde etti. Net kârını ise geçen yıla göre yüzde 40 oranında artırarak 361,5 Milyon TL düzeyine taşıdı. Finansal sonuçları yorumlayan Bupa Acıbadem Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Gürcan, makro ekonomik alanda yaşanan tüm dalgalanmalara ve tazminat seviyelerinin bir önceki yıla göre çok artış göstermesine rağmen başarılı bir yıl geçirdiklerini ve stratejik hedefler ile uyumlu bir sonuç elde ettiklerini belirtti.

“Kurumsalda yine lider, tamamlayıcı sağlık sigortacılığı alanında ise etkin olduk”

Bütünsel sağlık hizmetleri alanında dünyanın lider kurumlarından Bupa’nın Türkiye organizasyonu olan Bupa Acıbadem, 2021 yılı sonunda bireysel sağlık sigortası prim üretiminde yüzde 44 büyürken, bireysel sağlık sigortalı sayısını yüzde 42, kurumsal sağlık sigortalı sayısını da yüzde 53 arttırdı. Gökhan Gürcan, Bupa Acıbadem’in pandemi etkisi ve ekonomik dalgalanmalara rağmen son derece başarılı bir tablo ortaya koyduğunu belirterek, “2021 yılı yüksek rekabetin, herkes için zorlu koşulların olduğu bir yıldı. Buna rağmen bireysel alanda agresif büyüme stratejimizi hayata geçirdik ve tamamlayıcı sağlık sigortacılığı alanında etkin olduk. Kişiye özel tamamlayıcı sağlık sigortası ürünümüz hem dağıtım kanallarımız hem de müşterilerimiz tarafından yoğun ilgiyle karşılandı. Aldığımız ivme sayesinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortalı (TSS) adedinde 2020 yılına göre 2021’de yüzde 145’lik bir artış yakaladık. 2022 yılı karlılık açısından zor bir yıl olacak, fiyat artışları sigortacılık alanında da müşterilerimizi etkileyecek. Bu noktada tüm ekosistemimize – değer yaratma misyonumuzu sürdürerek – destek olmaya devam edeceğiz. Hedefimiz ise sağlık sigortacılığı alanında büyümeye devam ederken, bütünsel sağlık hizmetleri alanında da 2022 yılından itibaren yatırımlar yapmaya başlamak” dedi.

“Dijitalleşme yatırımlarımız hızımızı artırdı”

Dijitalleşme yatırımları sayesinde odaklanılan süreçlerde daha büyük bir hız yakalama ve daha fazla değer üretme fırsatı yakaladıklarına değinen Gürcan; “Dijital platformlardan 7/24 tıbbi danışmanlık verilmesi, mobil üzerinden kurum ödemeleri ile ilgili fatura süreçlerinin yürütülmesi gibi projelerimizi sürdürdük. Dijitalleşme çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz. Mükemmel müşteri deneyimini odağımıza alarak iş süreçlerimizi, müşterilerimizin deneyimlediği temas noktalarımızı iyileştirmek için yeni projeler üretmeye, süreçlerimizi sürekli yeniden dizayn ederek sürdürülebilirlik odağında yolculuğumuza devam ediyoruz” şeklinde sözlerine devam etti.

Salgın hastalıkları kapsamına alan ilk şirket

Pandemi koşullarındaki sağlık giderlerinin finansmanında kamu yararını da gözeterek yeni ve yenilikçi hizmetleri sektöre kazandırmaya devam ettiklerine değinen Gürcan; “Bizim tek bir odak alanımız var o da “Sağlık”. Tüm gücümüz ve imkanlarımız ile kurumlar, bireyler ve tüm ekosistemimiz için sağlıklı ve mutlu yaşam inşa etmek ve bu alanda farkındalık ve değer yaratmak için çalışıyoruz. Salgın hastalıkları sigorta kapsamına alan ilk şirketiz. Sigortalılarımızın ihtiyaçlarını önceden öngörerek çözümler üretiyor, hem kurumsal hem de bireyselde sigortalılarımızın hekimlik, tanı veya tedavi ihtiyaçları dışında çok daha kapsamlı hizmetler almasına destek oluyoruz. Tamamen iç kaynaklarımızla geliştirdiğimiz ve veri güvenliğine odaklanılarak altyapısı kurgulanan otomatik provizyon sistemlerimiz sayesinde, provizyon beklemeye son vererek müşteri memnuniyetini her geçen gün artırmaktayız.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı