Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fashion Week Istanbul’un bir sezonu daha tamamlandı

Fashion Week Istanbul’un 15-18 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen sezonu sona erdi. 14 Mart’ta mekan sponsoru Soho House Istanbul’da …

Fashion Week Istanbul’un 15-18

Fashion Week Istanbul’un 15-18 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilen sezonu sona erdi. 14 Mart’ta mekan sponsoru Soho House Istanbul’da müzik dolu bir kick off parti ile kapılarını açan etkinlik hafta boyu yeni hibrit yapısı ile devam etti. Fiziksel mekanlarla dijitali bir araya getiren yeni yapısı sayesinde defileler ve koleksiyonların sunulduğu moda filmlerinin gösterimleri gerçekleşirken, bütün koleksiyon filmleri etkinliğin resmi adresi fashionweek.istanbul adresinde yayınlandı ve bundan sonra da aynı adresten erişime açık olacak.

Haftaya ayrıca moda sektöründen önemli isimlerin konuşmacı olarak katıldığı FWI Conversations etkinlikleri artı değer kattı. 16 Mart’ta düzenlenen ilk FWI Conversations etkinliğinde moda tasarımcısı Mehtap Elaidi Nur Bilen Yavuzer’in moderatörlüğünde 22 yıllık süreçte değişen ve gelişen sektörel dinamiklerle beraber markalaşma ve tasarım yolculuğunu samimi bir sohbetle izleyicilerle paylaştı. İkinci FWI Conversations etkinliğinde ise tekstil dünyasında uzun yıllar boyunca çalışan ve kaynaklara erişim konusunda uzman Sal Khokhar konuşmacı olarak yer aldı. Dünyanın farklı coğrafyalarında farklı fuar ve moda etkinliklerinde moda dünyasında üretim ve tüketim dengelerine dair konferans ve panellere katılan Sal Khokhar, Fashion Week Istanbul’da da Soho House Istanbul’un Sinema Salonu’nda tekstil sektörünün profesyonelleriyle buluştu.

Haftanın son FWI Conversations’u ise Dr. Seda Domaniç’in moderatörlüğünde gerçekleşti. Moda tasarımcısı Zeynep Tosun ve dijital dünyadaki avatarlarıyla ilgi çeken SUDIETUZ markasının kreatif direktörü ve kurucusu Şansım Adalı’nın da katıldığı panelde Mercado dergisinin yayın yönetmeni Tuna Mert ve Lokal Hareket’in kurucusu Nil Ertürk de vardı. Panelde “Sürdürülebilir bir moda mümkün mü?” ve “Döngüsel ekonomi için neler yapılabilir?” sorularına yanıt arandı. Bu panel de koleksiyon filmleri gibi fashionweek.istanbul adresinden izlenebilecek.

Geçtiğimiz sezonlarda başlayan uluslararası moda sektörel platformu Business of Fashion (BoF) ile iş birliği bu sezonda da devam etti. BoF editörlerinin seçkisiyle Türk moda tasarımcıları ve koleksiyonları bu sezon da hem web sitesindeki galerilerle hem de özel röportajlarla global moda arenasına ulaştı. Bu iş birliğine ek olarak Tank Magazine’den Thomas Roueché ve ayrıca yurt dışından basın üyeleri Sophie Jane Soar (Business of Fashion), Francesco Martino (NSS Mag), Erica Jana Jade (Wonderland_London) ve yabancı influencer’lar Estelle Chemouny (@estellechemouny), Geraldine Boubil (@erinoffduty), Doina Ciobanu (@doina) İstanbul’a gelerek Fashion Week Istanbul’u canlı olarak takip etti.

Fashion Week Istanbul kapsamında BASHAQUES, CEREN OCAK, DB BERDAN, DICE KAYEK, EMRE ERDEMOĞLU, GOKHANYAVAS, MERT ERKAN, MURAT AYTULUM, NİHAN PEKER, NİYAZİ ERDOĞAN, ÖZLEM ERKAN, RED BEARD BY TANJU BABACAN, SELEN AKYUZ, SEZGI TUZEL,

SUDIETUZ, T.A.G.G, TUĞBA ATASOY ve Y+ YAKUP BICER Sonbahar-Kış 2022 koleksiyonlarını tanıtırken NEW GEN BY İMA kapsamında genç tasarımcılar BERFİN ÖZGÜR, NAZLICAN TÜRKER, ÖYKÜ ECE UZA, SELİNA ALP, ŞEYMA HAMAMCI ve KARMA BY İMA kapsamında genç tasarımcılar AYCAN HAKALMAZ, BEYZA EYÜBOĞLU, EZGİ YILDIRIM hazırladıkları koleksiyonları defile olarak davetlileri ile buluşturdu. Koleksiyonlara ait film ve defile videolarına aşağıdaki linkler üzerinden erişebilirsiniz.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı