Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kayseri Erkilet’te çocuklara etkinlik

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hizmete sunulan Erkilet Kütüphanesi’nde 4-6 yaş arası çocuklar için özel etkinlikler düzenlenmeye devam ediyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Erkilet Kütüphanesi’nde eğitmenler tarafından çocuklara özel olarak kukla sahnesi kuruldu. Kuklalarla özgürce hayallerini ifade eden çocuklar doyasıya eğlendi.

Bünyesinde kitapseverlere hizmet veren kütüphanelerinin sayısını, son açtığı Erkilet Kütüphanesi ile 9’a çıkaran Büyükşehir Belediyesi, gençler başta olmak üzere vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği kütüphaneleri miniklere daha çok sevdirmek ve onları kütüphaneye teşvik etmek amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi tarafından kütüphaneler şehri Kayseri’nin en yeni kütüphanesi olan Erkilet Kütüphanesi’nde 4-6 yaş arası çocuklara yönelik kukla sahnesi kuruldu. Kurulan sahnede çocuk kütüphanesi eğitmenleri tarafından çocuklara hem doğaçlama hem kurgu ile çomak kukla gösterisi gerçekleştirildi. Çocuklar burada kuklalarla özgürce kendilerini ifade ederek, doyasıya eğlenirken, aileler de Büyükşehir’in kütüphanelerinden ve burada verilen hizmetlerin yanı sıra çocuklara yönelik bu tarz özel etkinliklerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’a teşekkür ettiler.

15 BİN BASILI KİTAP, 22 BİN E-KİTAP, 3 BİN SESLİ KİTAP

Öğrencilere ve vatandaşlara hizmet veren Erkilet Kütüphanesi’nde 15 bin basılı kitap, 22 bin e-kitap, 3 bin sesli kitap, 100 süreli yayın bulunuyor. 800 kişi kapasiteli Erkilet Kütüphanesi’nde, bilgisayar bölümü, sesli çalışma alanı, çocuklara yönelik masal odası, çocuk kütüphanesi bölümü, kafeterya, gençlerimize yönelik grup çalışma odası ve ücretsiz internet hizmetleri de mevcut.