Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kılıçdaroğlu Aday Olmamasının Sebebini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıklıkla ‘işte

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sıklıkla ‘işte er meydanı, gel buyur aday ol’ diyerek meydan okuduğu CHP Lideri Kılıçdaroğlu, neden aday olmadığını açıkladı. “Bir siyasi partinin genel başkanının, cumhurbaşkanı adayı olmaması gerektiğini söyledim” açıklamasında bulunan Kılıçdaroğlu, henüz partisinin cumhurbaşkanlığı için adayını açıklamış değil.

Türkiye, 24 Haziran’daki seçimlere kilitlenmişken, adayını ilk günden ilan eden ‘Cumhur İttifakı’ karşısında bugüne kadar sürekli çatı aday arayan muhalefet partilerinden henüz bir adaylık açıklaması yok. Aday olması yönündeki çağrılara kulak tıkayan CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ‘Neden aday olmuyorsunuz?’ sorusuna ‘Siyasi parti liderleri aday olmamalı’ cevabını verdi.

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan, erken seçim kararının ardından Kılıçdaroğlu’nun adaylığına ilişkin olarak, “Gönlüm şahsen ana muhalefetin başındaki zatın burada olmasını ister. Yarışa girsin.

Bazen o kadar ileri özgüven ile oluyor ki, o zaman hiç endişe etmesin başkasını aramasına gerek yok. Kendisi meydana çıksın. Milletin ona ne kadar oy vereceğini görmesinde fayda var. Yüzde 40 dedi, yüzde 25 oralarda kaldı. Hadi gel, cumhurbaşkanlığı noktasında aday ol. Bak bakalım millet ne kadar oy veriyor görelim” açıklamasında bulunmuştu.

Geçtiğimiz gün basın mensuplarıyla bir araya gelen Kılıçdaroğlu, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimde neden aday olmadığına dair de açıklamalarda bulundu.

İttifak çalışmaları konusunda görüşmelerin devam ettiğini anlatan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

“Ben en başından beri bir siyasi partinin genel başkanının, cumhurbaşkanı adayı olmaması gerektiğini söyledim.