Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kocaeli’nde bir şampiyona daha başarıyla sonuçlandı

Kocaeli’nde gerçekleşen Bedensel Engelliler Halter Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası başarıyla sona erdi KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir …

Kocaeli’nde gerçekleşen Bedensel Engelliler

Kocaeli’nde gerçekleşen Bedensel Engelliler Halter Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası başarıyla sona erdi

KOCAELİ (İGFA)- Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sporun tüm branşlarına destek veriyor. Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun 2022 yılı faaliyet programında yer alan Bedensel Engelliler Halter Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası, Kocaeli’nde gerçekleştirildi. 7 bayan 36 erkek toplam 43 bedensel engelli sporcu müsabakalarda madalya elde etmek için ter döktü. Şampiyonaya katılım sağlayan bedensel engelli sporcular böyle başarılı düzenlenmiş bir şampiyonaya ilk defa şahitlik ettiklerini ve Büyükşehir Belediyesine teşekkürlerini ifade etti. Türkiye Şampiyonalarına ev sahipliği yapan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, böylece 2022 yılının ilk üç ayında üçüncü Türkiye Şampiyonasını gerçekleştirdi.

GENİŞ KALIM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen; Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu işbirliğinde yapılan 2022 Bedensel Engelliler Halter Gençler ve Büyükler Türkiye Şampiyonası’na Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Av. Muaz Ergezen, Kocaeli Büyükşehir Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Genel Sekreteri Bekir Köksal, sporcular ve aileleri katıldı.

TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK

Düzenlenen şampiyonanın açılış töreninde konuşan Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Bedensel Engelliler Halter Asbaşkanı aynı zaman Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Genel Sekreteri Bekir Köksal, burada dereceye girecek sporculardan oluşturulacak milli takımın Gürcistan’da düzenlenecek Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil edeceğini ifade ederek, müsabakalarda mücadele eden bütün sporculara başarılar diledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım ise şampiyona sonunda yaptığı açıklamada, ‘’2022 yılında gençlerimiz için çok sayıda sürpriz etkinlik, organizasyon ve şampiyona planladık. Tahir Başkanımız bizlere gençler ve spor için her türlü desteği veriyor. Gençler için sportif, kültürel ve eğitime yönelik her koldan sahalarda olmaya devam edeceğiz. Bugün de bedensel engellilerimize yönelik Türkiye çapında ulusal bir şampiyona düzenlemenin heyecanını yaşıyoruz” dedi.