Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tiyatro severler Huysuz’u özlemiş

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Şehir Tiyatrosu, AŞT seyircilerinin çok özlediği ‘Huysuz’ adlı oyunu sahneledi. Mizah ve komedinin üst …

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya Şehir Tiyatrosu, AŞT seyircilerinin çok özlediği

‘Huysuz’ adlı oyunu sahneledi. Mizah ve komedinin üst seviyede yer aldığı ve kapalı gişe oynanan Huysuz, izleyenlere bol kahkahalı bir akşam yaşattı.

Büyükşehir Belediyesi Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT), sahnelendiği her sezon büyük ilgi gören mizah ile komedinin unsurlarının üst seviyede yer aldığı, seyircinin ayakta alkışladığı ‘Huysuz’ adlı oyunu Antalyalılarla buluşturdu. ‘Yıldız Kenter Sahnesi’nde sahnelenen oyuna tiyatro severler büyük ilgi gösterdi. Uzun bir aradan sonra yeniden Huysuz’u izleme fırsatı bulan tiyatro severler 273 koltuk kapasitesine sahip salonun tamamını doldurdu ek sandalye konuldu.

AYAKTA ALKIŞLANDILAR

Fransız yazar Moliere’nin üç eserinden, Engin Alkan’ın sahneye uyarlayıp yönettiği, başrolde AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür’ün yanı sıra, Osman Kot, Yunus Derli, Hasibe Özgür, Ayşe Sinem Korola, Safinaz Özgür, Selim Turgay Deli’nin sahne aldığı “Huysuz” esprileri, müzikleri, dansları ile keyifli dakikalar yaşatırken, salonu kahkahaya boğdu. Aşk, entrika, kahkaha, kumpas ve şamatanın bir arada sahnelendiği oyun izleyenlere unutulmaz bir an yaşattı. 3 saat süren iki perdelik oyun büyük beğeni topladı. Mükemmel bir performans sergileyen oyuncular oyun sonunda tiyatro severler tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Oyun sonunda seyirciyi selamlayarak bir konuşma yapan AŞT Genel Sanat Yönetmeni Mehmet Özgür, “Seyircimizle yeniden buluştuğumuz için çok mutlu ve heyecanlıyız. Sizleri çok özledik. Bu ay çıkacağız tüm oyunların biletleri 2 gün içerisinde tükendi. Gösterilen ilgiden dolayı Antalyalı izleyicilerimize ve tiyatroya, kültür ve sanata verdiği destekten dolayı Muhittin Böcek Başkanımıza gönülden teşekkür ederiz” diye konuştu.

HUYSUZ KONUSU

Oyun, Moliere’in Huysuz’u lakabı ile anılan tiyatro oyuncusu Armağan Özcan’ın bir huzurevinde geçirdiği yaşlılık günlerini anlatıyor. İçinde bulunduğu durumdan sürekli şikâyet eden eski oyuncu aksilikleri ile hayatı hem kendine hem de etrafındakilere zehir ederken eski parlak günlerini özlemle anıyor ve bir zamanlar sahnede başarı ile canlandırdığı Moliere karakterleri kafasının içinde dönüp duruyor. Bu durum neticesinde de sık sık gerçek dünya ile hayal dünyası arasında gidiş gelişler yaşıyor. Huysuz’da Armağan Özcan cimri, huysuz ve hastalık hastası bir ihtiyara dönüşürken diğer huzurevi sakinleri başka Moliere karakterlerine bürünüyor ve eğlence başlıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı