Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Botoks’un yalnızca kozmetik amaçlı kullanıldığını düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz!..

Son tıbbi araştırmalar; Gastrobotoks

Son tıbbi araştırmalar; Gastrobotoks ile birçok kişinin obeziteyi aşmasına ve ideal vücut ağırlığını elde etmesine yardımcı olabildiğini gösteriyor..

Gastrobotoks, ABD ve avrupadan sonra ülkemizde de ugulanmaya başladı.

Gastrobotoks yönteminin dünyadaki öncülerinden Prof.Dr.Ahmet Karamercan Son günlerin trendi olan Gastrobotoks yöntemi ile ilgili merak edilenleri açıkladı.

Karamercan çağın en büyük problemlerinden biri olan Obezite ile mücadelede Tıbbın büyük bir çaba sarfettiğini ve bu konuda sürekli çalışmalar yürüttüğünü belirtti

Sözlerine devam eden Karamercan; Aşırı kilolu kişiler genellikle gecikmiş doygunluk hislerinden muzdariptirler. Sindirim sistemi, zamanla beyne tam olarak tokluk hissinin sinyallerini yeterince gönderemez, böylece beyni hala aç olunduğuna inandırır. Mide etkili bir şekilde beyinle iletişim kurmazsa, kişi daha çok yer. Bu, obez insanların midesinin yiyecekleri daha çabuk geçmesiyle birlikte, kan şekeri seviyesinde ve yağ birikiminde artışa neden olur.

Gastrobotoks ile mide duvarına bir Botox çözeltisi enjekte edildiğinde, gıdaların mideden geçme hızı azalır. Bu sayede, kişi daha hızlı ve daha çabuk doyduğunu hissedecektir.

Konunun önemine dikkat çeken Karamercan hastaları bilgilendirmek için  www.gastrobotoks.com adlı bir internet sitesi kurduklarını burada hastaların detaylı bilgiye ulaşabileceğini belirtti.