Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DOĞRU ELBİSE SEÇİMİ NASIL OLMALI?

Elbise her kadının dolabında

Elbise her kadının dolabında vazgeçilmez parçalardan biridir. Kışın, yazın, baharda ve sonbaharda giyecek mutlaka bir elbisesi bulunur. Peki bunları seçerken nelere dikkat etmeniz gerekiyor biliyor musunuz? Gelin elbise seçerken kullandığımız rehberi inceleyelim.

Her zaman bize kolaylık sağlayan ve doğru elbiseyi seçmemizi kolaylaştıran bilgiden başlayalım. Vücut tipiniz… Evet, vücut tipini bilmek bu konunun en önemli püf noktası.

Dar omuzlarınız var ise göğüs detayında pili olan elbiseleri kullanmak dikkati omuzlarınızdan uzaklaştıracak ve daha güzel duracaktır. Eğer omuzlarınız çok daha dar ise kesinlikle vatka kullanmalısınız bu sizi daha dik ve kusursuz gösterir. Geniş omuzlarınız var ise fırfırlı elbiseler omuzlarınızı öne çıkarmak için güzel bir seçim olabilir.

Gelelim armut tipi vücut tipine… Eğer dikkati basenlerden uzaklaştırmak istiyorsanız straplez kesim elbiseler buna yardımcı olacaktır. Dikkati üst kısma çekerek basenlerdeki genişliği kamufle edecektir.

Elma tipi iseniz, bu kez dikkati bel bölgesinden uzaklaştırmanız gerekiyor. Yani beli sarmayan daha bol kıyafetler tercih etmelisiniz. Düz kesim elbiseler aradaki farkı yok edecektir.

Eğer vücut tipiniz orantılı ise bedeninizi saran elbiseler kullanmak sizi daha hoş gösterecektir. Fakat zayıfsanız bunun tam tersini yapmanız gerekiyor. Daha bol elbiseler giyerseniz vücut hatları daha dolgun bir görünüme kavuşabilir.

Bunları uygularken seçeceğiniz kumaş türü ve yaşınıza uygun olması da dikkat etmeniz gereken noktalardan…