Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dubai Vizesi Almakla İlgili Her Şey

Dubai’ye bir seyahat planlıyorsunuz

Dubai’ye bir seyahat planlıyorsunuz ve bunun sorunsuz bir şekilde geçmesini düşlüyorsunuz. O zaman doğru kurumla çalışmak zorundasınız çünkü Dubai’ye seyahat yapacağınız zaman sizler için 3 farklı seçenek bulunmaktadır. Dubai Turist vizesi, Dubai Ticari vize ve Dubai transit vizesinden biri sayesinde ülkeye giriş sağlayabilirsiniz. Tüm bunların haricinde kesinlikle pasaportunuz bulunmak zorundadır. Dubai transit vizesi bizlere gelen en çok sorulardan bir tanesi Dubai transit vizesi, Dubai üzerinden başka ülkeye geçiş yapacak kişileri ilgilendiriyor. Bu vize sayesinde 92 saat boyunca Dubai şehrinde konaklama hakkı kazanıyorsunuz. Dubai konsolosluğu oldukça kattı kuralları var. Bu yüzden ülkeye giriş ve çıkışlarda sorun yaşamamak için anlaşmalı bir kurumla çalışmak sizlere avantaj sağlayacaktır.

Dubai Vize Başvurusu

Dubai vize başvurusu işlemlerinde 3 çeşit vize türü olduğundan bahsetmiştik fakat Dubai turist vizesi kendi içinde ikiye ayrıldığından sizlere bahsetmedik gelin hemen buna hızlı bir açıklık getirelim.

  • Kısa Süreli Dubai Turist Vizesi: Kısa süreli Dubai Turist vizesinde yaklaşık olarak 30 gün ülke sınırları içinde kalma ve konaklama hakkına sahipsiniz. Yaptığınız başvuru Dubai konsolosluğu ya da göçmenlik bürosu tarafından inceledikten sonra onay verilir.
  • Uzun Süreli Dubai Turist Vizesi: Bu vize türünde ise yukarıda ki koşullar aynen geçerli olmakla birlikte 90 gün boyunca ülke de kalma hakkına sahip olduğunuz vize türüdür.

Dubai vizesi işlemleri başvurunun ardından 72 saat içinde sonuçlanır. Elbette istisnai durumlar bulunmaktadır. Yoğunluğa, tatil günlerine bağlı olarak bu süre değişiklik gösterebilir. İhtiyacınız olan belgeler ise şu şekildedir: Öğrenim durumu, akan gelir, bankanızda ki para miktarı, aile fertlerine ilişkin bilgiler ve belgeler tüm bu istenen evrakları hazırladıktan sonra aracı kurumunuzla başvuru yapabilirsiniz.