Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elektronik sigara, salt likit nedir, nasıl kullanılır?

Bu haberin fotoğrafı yok


Popülerliği son yıllarda oldukça artan ve ülkemizde de oldukça popüler ve yaygın bir hale gelmiş olan bu teknolojik ürünleri sizler için derledik ve sizler için siz değerli okurlarımızın akıllarında oluşmuş olan sorulara cevap olacak nitelikte bir makale hazırladık. Haydi, gelin sizlere elektronik sigara ve salt akışkan hakkında biraz bilgiler verelim.

Elektronik Sigara Nedir?

Elektronik sigara, tütün içerikli ve tütün ile yapılan normal sigara çeşitlerini azaltmak, insanlar üstünde olan kötü, zararlı etkisini azaltmak için üretilmiş olan bir çeşit teknolojik sigaradır. Adından da anlayabileceğiniz üzere elektronik sigara, insanlara sigaranın vermiş olduğu hazzı, vermiş olduğu duyguyu vermek ve bunu olabildiğince az bir şekilde insan sağlığına zarar vererek vermeyi amaçlayan bir teknolojik üründür. Ülkemizde de artık çok popüler halde bir ürün olmaktadır. Hemen hemen her pazarda bu ürünü bulabilir, alışverişini gerçekleştirebilirsiniz.

Elektronik Sigara Nasıl Kullanılır?

Elektronik sigara tütün içermeden, ister nikotinli bir şekilde, ister nikotinsiz bir şekilde kullanılabilir bir cihazdır. Salt likitler, pod mod türleri ve diğer türleri ile de kullanılabilen teknolojik ürünlerdir elektronik sigara. İstenilen aroma da içerisine eklenip, kullanılan likitler sayesinde istenilen aromada içilebilmektedir.


Salt Likit Nedir?

Salt likit elektronik sigara içerisinde kullanılmakta olan ve buharlaşma ile kullanılan bir elektronik likit türüdür. Salt likitin diğer likit türlerinden farkı ise içerisinde bulunan nikotin tuzu ( salt nikotine ) adı verilmekte olan etkili bir maddenin kullanılıyor olmasıdır. Peki, nedir nikotin tuzu? Nikotin tuzu, nikotin alımını en yüksek seviye de karşılayabilen, elektronik sigara cihazlarında içimi yaparken gerçek sigaraya en yakın hissiyatı, hazzı verebilen maddelerdir. Bu tür nikotin bazlı salt likitler elektronik sigara kullanıcıları tarafından oldukça tercih edilmekte, kullanılmaktadır. Özellikle ağır sigara içmekte ve ağır haz duygusu almayı seven sigara, elektronik sigara kullanıcısı tarafından oldukça popüler hale gelmiştir salt likitler, nikotin tuzlu likitler. Bir diğer özellik olarak bilinen salt likitin en çok tutulan özelliği ise yumuşak içimi olması, sigara en yakın hazzı sağlayabilmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bu da salt likitin çok tutulan bir likit olmasını sağlamakta, bu likitin çoğu kullanıcı tarafından kullanılmasını sağlamaktadır.  

Salt Likitin İnsan Üzerindeki Etkileri

Salt likitler, içerik ve mekanizma olarak pod mod türü elektronik sigara, gerçek tütün içerikli sigaralar ile hemen hemen aynı işlevselliğe sahip mekanizmadadır. İnsan vücudu üzerinde ki etkisi göz önünde bulundurulduğun da ise sigara ile hemen hemen aynı benzerlikte etkilere sahip olduğu görülmektedir. Tabi gerçek tütün içerikli sigaralar kadar zararlı değildir bu da ayrı bir pencere açmaktadır. Çünkü zaten elektronik sigaraların piyasaya çıkma amacı insanları sigaradan uzaklaştırmak, sigaranın verdiği zararı azaltarak onun yerini doldurabilecek yeni bir cihaz üretmek idi.

Salt likit maddesi isminden de bilindiği gibi nikotin tuzudur. İsmini de buradan almaktadır. Birden fazla likit çeşidi, likit aroması bulunmaktadır. İstediğiniz zevk koku ve içim tadına göre likitleri ayarlamanız mümkündür. Hatta günümüzde likit çeşitliliği o kadar artmış bir vaziyette ki kendinize özel likitler bile oluşturabilmeniz mümkündür. Fakat bizler yine de siz değerli okurlarımızın sağlığı açısından kaliteli markalara dışında likit türlerini kullanmanızı pek tavsiye etmeyiz.

Kaliteli Salt Likit Çeşitleri

Siz değerli okurlarımız için hazırlamış olduğumuz kaliteli, popüler salt likit çeşitleri.

2020’nin en kaliteli salt likit çeşitleri,

1-  NKD 100 SALT

Naked 100 birçok kullanıcı tarafından beğenilmekte olan bir salt likit türüdür, son zamanlar da listelerde de birinci sırayı kapmakta olan bir likit türüdür.

2- DİNNER LADY SALT

İngiltere de üretilen bu salt likit çeşidi cola shades, blackberry crumble ve dünyaca ünlü olan lemon tart karışımından bir araya gelmektedir. Bu da piyasada oldukça kendini göstermesinde etkili olmuştur.

3- ELYSİAN SALTS

ElysianLabs firması hemen hemen 5 senelik bir likit üretimi tecrübesiyle piyasada ün salmakta bir likit üretim şirketlerindendir. Son çıkarmış olduğu elysian salt likit çeşidi de bir çok ünlü olmak üzere, çok sayıda kişi tarafından olumlu etki görmüştür. Bu 3 saymış olduğumuz likit çeşitleri piyasanın başını çekiyor diyebiliriz. Gerçekten oldukça kaliteli bu likitler sayesinde elektronik sigara cihazlarınızdan içimlerinizin tadı bile bir daha kaliteli, daha zevkli olacaktır diyebiliriz.

https://www.angelvape.co