Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Faturalı Hatta Kredi Şansı

Ekonomi insanları her geçen

Ekonomi insanları her geçen gün daha fazla zorlamaktadır. Bu durumda ise bizler kredi çekmeye çalışarak biraz nefes almak isteriz. Ancak üzerimizde birden fazla kredi varsa bankaların yolunu tutmadan bize kredi çıkmayacağını anlayabiliriz. İşte bu durumlara alternatif bir yol olarak faturalı hatta kredi çekebilirsiniz.

Faturalı hatlara kredi çekebilmek için öncelikli olarak bazı özelliklere sahip olmalısınız. Bunlar:

  • En azından 6 ay boyunca o hatta sahip olmalısınız.
  • 6 aydır sahip olduğunuz hattın ödemelerini zamanında yapmış olmalısınız.
  • Son 2 yıldır faydalandığınız cihaz kampanyaları varsa eğer onların ödemesini geciktirmemiş olmalısınız.

Bunlarla birlikte bankalarda nasıl bir puanlama sistemi varsa mobil operatörlerde de öyle bir sistem vardır. Sistem size tam olarak şunu der:  “Çekeceğiniz kredi için müşterimizi puanlıyoruz. Eğer bu durumda bizden aldığınız puanlar yüksekse o zaman istediğiniz telefonu alabilirsiniz. Düşükse de size göre özel olarak hazırladığımız telefonlardan bir tanesini seçebilirsiniz.” İşte nasıl bankalar kredi notunuzu puanlarken ödemelerinizi günü gününe yapıp yapmadığınıza bakıyor, operatörlerde de durum bundan farklı değildir. Bu nedenle faturalarınızı zamanında ödeyecek bu fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Faturalı hatlara kredi olanağı için size nasıl telefon sahibi olacağınızı anlattık. Peki, bundan sonra ne yapacaksınız? İşte orada durum biraz daha sizin lehinize işliyor. Yaptığınız sözleşme gereği operatörlerin aldığınız telefon ne yaptığınız konusunda sizi sınırlandırma yetkisi bulunmuyor. Yani telefonu isterseniz eşinize, dostunuza hediye edebilir, isterseniz satıp parasını alabilirsiniz. İşte bundan dolayı günümüzde en çok ilgi gören alternatif yollardan bir tanesi de budur. Çünkü telefonu alınca hemen satma şansınız bulunuyor.

Faturaya kredi olanağı ile birlikte maddi olarak çıkmaza girdiğiniz zamanlardan kurtulabilirsiniz. Elinize en azından sizi rahatlatacak ve işinizi görecek bir miktar çıkacaktır. Konu hakkında ilk kez bilgi sahibi oluyorsanız eğer daha detaylı bilgi sahibi olmak için sitemize gelebilirsiniz. Ayrıca diğer alternatif kanalları da sitemize gelerek görme şansınız bulunuyor. Günümüzde çeşitli yollar ile birlikte kimse kredisiz kalmayacak sözü son derece doğrudur.