Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İngiltere Öğrenci Vizesine Ne Zaman, Nerede Ve Nasıl Başvurulur?

  İngiltere’ye gitmeden ve

 

İngiltere’ye gitmeden ve eğitiminize başlamadan önce İngiltere Öğrenci Vizesi için başvurmalısınız. CAS’ınızı bundan daha erken almış olsanız bile, vize için kurs başlangıç ​​tarihinden itibaren 3 ay içerisinde başvurabilirsiniz. Başvuru tarihi, vize başvuru ücretini ödediğiniz gündür.

Standart servisi kullanan uygulamalar, 15 iş günü içerisinde başvuruları işleme almayı amaçlar. Ancak süre, başvurunuzu ne zaman ve nerede yaptığınıza, özellikle de Temmuz-Eylül ayları arasındaki en yoğun dönemlere göre değişebilir. Çoğu şehirde ek bir ücret karşılığında öncelikli bir hizmet verilmektedir ve başvuruyu 5 iş günü içinde işleme koymayı amaçlamaktadır.

Nerede Başvurabilirsiniz?

Ülkenizde veya ikamet ettiğiniz ülkede (oturum izniniz varsa) İngiltere Öğrenci Vizesi için başvurunuz.

Nasıl Başvurabilirsiniz?

İlk önce ilgili ücretin ödenmesini içeren bir çevrimiçi başvuru formu dolduracaksınız. Öncelikli ve süper öncelikli servisler daha yüksek bir ücret karşılığında mevcut olabilir.

Çevrimiçi uygulamanın bir parçası olarak, biyometrik parmak izinizi vermek için bir randevu alacaksınız. Herhangi bir ek destekleyici belgeyi nasıl gönderdiğiniz, nereye başvurduğunuza bağlı olacaktır. Bunları çevrimiçi başvurunun bir parçası olarak yüklemeniz veya yükleme işlevinin uygun olmadığı durumlarda vize başvuru merkezine göndermeniz gerekecektir.

Olası gecikmelerden kaçınmak için İngiltere’de bir okuldan kabul aldığınız ya da kursa kayıt yaptırdığınız gibi vize başvuru işlemlerine de başlamanız önerilir. Böylece olası aksilik ve gecikmelerin önüne geçmiş olursunuz. Özellikle yaz dönemindeki yoğunluktan dolayı süreç uzayabileceği için son ana bırakmamak önemlidir.