Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Konteynerlerin Vaat Ettiği Çözümler

Bir hizmet olarak modern bir platformla birlikte gelen tüm mükemmel altyapı otomasyonunu düşünün.

Bir hizmet olarak modern

Bir hizmet olarak modern bir platformla birlikte gelen tüm mükemmel altyapı otomasyonunu düşünün. Uygulama ekiplerimizin altyapıyı kod olarak tanımlamasına izin vererek, bir uygulamayı ayağa kaldırmak için tüm bu sıkıcı yapılandırma çalışmaları tamamen soyutlanır. Aslında, çoğu konteyner ağı tamamen düzdür.

Konteyner ortamları çeviklikte ileriye doğru büyük bir adım atmakla birlikte, bu dinamik altyapılar çoğu güvenlik ekibini kullanabileceklerinin kırmızı çizgisini aşarak iter. Sadece bir hafta, bir gün, hatta birkaç saniye süren bir iş yükünü özel üretim konteyner sayesinde koruyabilmeniz mümkündür. Farklı güvenlik sınıflandırma kaplarının aynı ağ segmentinde birlikte bulunmaması kolayca sağlanabilir.

Bu sorunu gidermek için birçok açık kaynaklı proje aktif olarak atık konteyner ağı segmentasyon çözümleri üzerinde çalışmaktadır. Dağıtılmış Güvenlik Sisteminin yanı sıra satıcılar da çözümler geliştirmektedir. Koruma seviyesi geniş ölçüde değişmekle birlikte, bu bölümleme çözümlerinin hepsinin ortak olarak birkaç faydası vardır:

Dağıtılmış Yazılım Mimarileri

Güvenlik denetimleri, iş yüküyle aynı ana bilgisayarda bulunmalıdır. Trafiğin artık işlenecek ana bilgisayarı terk etmesi gerekmez. Geleneksel güvenlik duvarları ve güvenlik cihazları (fiziksel veya sanal olabilirler), mikro hizmet ortamları söz konusu olduğunda ölmüşlerdir.

Otomatik Güvenlik Sağlama

Temel ağ güvenliği ekleme mekanizması iş yükü çalışma zamanında uygulanır.

Dinamik Politika

Amaç odaklı politika, iş yükü meta verilerinden (etiketler, resimler, topoloji vb.) türetilir, böylece doğru politika her iş yüküne bir güvenlik duvarı değişikliği isteğine gerek kalmadan otomatik olarak uygulanır.