Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Lazer Epilasyonun Yan Etkileri

Lazer epilasyon ile tüylerden

Lazer epilasyon ile tüylerden kurtulma yöntemleri neredeyse 20 yılı aşkın bir süredir aktif olarak kullanılmaktadır. Kalıcı ve başarılı sonuçlar elde edilmesi sebebiyle halk arasında giderek yaygınlaşmıştır. Ankara lazer epilasyon teknolojileri ise her geçen gün gelişmekte ve yenilenmektedir. Lazer epilasyon işinde uzman kişiler tarafından yapıldığı herhangi bir sorun oluşturmadan istenilen sonucu kısa sürede verebilmektedir.

Lazer epilasyonda kullanılan özel ışınların cilde zarar vermesi gibi bir durum söz konusu değildir. Direkt olarak kıl köklerini yakarak etkisini gösterir. Vücutta radyasyon atığı bırakmaz, güncel olarak vücutta kanserojen etki bıraktığıyla ilgili kanıtlanmış bir çalışma bulunmamaktadır. Ankara lazer epilasyon işlemleri uzun yıllardır insanlar üzerinde uygulanmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Lazer epilasyon yöntemlerinde doğru kıl tipi ve ten rengine göre ayarlandığında yan etki görülme ihtimali çok düşüktür. Ankara lazer epilasyon yan etkileri konusunda önemli olan kıstaslar kişilere göre ayarlanmalıdır. Gerekirse lazer uygulanacak kişiye hormon testleri bile uygulanabilir. Normal şartlarda işlem sonrasında cilt üzerinde ufak kızarıklıklar görülebilmektedir. Bunlar da birkaç gün içerisinde geçmektedir. Ancak yanlış uygulamalar sonucunda bazen kabarcıklar görülebilmektedir. Ayrıca cilt üzerinde yaralar meydana gelme ihtimali vardır. Eğer yara oluşumu ve kabuk bağlama durumu söz konusu ise cilt üzerine tedavi edici merhemler ile müdahale edilmeli ve iyileşme süreci hızlandırılmalıdır. Sık rastlanan büyük yan etkileri görülmemiştir.