Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Neden Bir EPD’ye İhtiyacınız Var?

Günümüz piyasasında, üreticiler artık doğrulanmamış “yeşil” iddialarda bulunamazlar.

Günümüz piyasasında, üreticiler artık

Günümüz piyasasında, üreticiler artık doğrulanmamış “yeşil” iddialarda bulunamazlar. Giderek artan bir şekilde, spekülatörler ve alıcılar güvenilirlik ve şeffaflık beklemektedir. EPD Turkey programları şeffaf bir standarda göre yapılır ve sonuç harici bir uzman tarafından doğrulanır.

Güven ve Şeffaflık

Ürün Kategorisi Kuralları (PCR), Ürün Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi (LCA’lar) ve bir EPD için gereken bir dış uzman tarafından yapılan doğrulamalar, tedarik uzmanları tarafından aranan güven ve şeffaflığı sağlar.

EPD’ler Yaşam Döngüsü Değerlendirme yaklaşımını PCR’ler tarafından sağlanan seviye oyun alanıyla birleştirerek hem üreticiler hem de alıcılar için güvenilir bir kaynak oluşturur. Bu nedenle EPD Turkey kullanımı, bu makalede açıklandığı gibi yeşil göz boyamadan kaçınır.

EPD’lerin Amacı

Çevresel ürün bildirimi ile ilgili tüm çevresel bilgileri bir ürünün değeri veya tedarik zinciri boyunca iletebilirsiniz. Bu çevresel raporları, sürekli gelişiminize yansıtmak, en iyi eko-tasarım seçeneklerini seçmek ve belirli ülkelerdeki yüksek hacimli tüketici ürünleri ile ilgili yasalara uygun olmak için de kullanabilirsiniz.

Ancak en önemli sebep, EPD’lerin kanunen zorunlu hale gelmesidir. Yasalar, satılan tüm yüksek hacimli tüketici ürünlerinin bir EPD’ye sahip olmasını talep ediyor. Zorunlu çevresel ürün beyanları diğer AB ülkelerinde de yaygınlaşıyor ve bu da ürünleriniz için EPD geliştirmeye başlamak için iyi bir neden.

EPD’ler Nasıl Geliştirilir?

EPD’leri geliştirmek için ürün kategorisi kurallarına (PCR) uymanız gerekir. Bir PCR, LCA’ya dayalı bir ürün grubu için bir dizi özel kural, gereklilik ve kılavuzdan oluşan teknik bir belgedir. Ürün kategorisi kuralları (PCR) zaten mevcutsa, EPD’nin geliştirilmesi nispeten kolaydır.