Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Petek temizleme firması önerileri

      Periyodik

 

 

 

Periyodik bir şekilde bakım ve temizlik yaptırmak için petek temizliği firması önerilerine ihtiyacınız olacak…

Peteklerin temizlenmesi, boruların içerisinde zamanla biriken tortu, kir ve kireç kalıntılarının yok edilmesi, çamurların temizlenmesi sağlıklı bir şekilde ısınabilmek için oldukça önemlidir.

Kombinizin eskisi kadar verimli çalışmadığını düşünüyorsanız, cevaplamanız gereken ilk soru petek temizliğini en son ne zaman yaptırdım olmalıdır. Yüksek sesle çalışmaya başlayan kombi, eşit miktarda ısınmayan ve ısıtmayan petekler, yeterli ısınma olmadığı için sürekli yanan kombi sonrası gelen yüksek faturalar sizi senede bir kereliğine petek temizliği yapmaya davet ediyor. Maksimum 2 saat kadar süren bu işlem için öncesinde gönül rahatlığı ile tercih edebileceğiniz bir petek temizliği firması bulmanız gerekmektedir.

Petek temizleme firmaları ile uygulama öncesinde detaylı bir şekilde konuşarak içerik hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca temizlik ve bakım öncesinde işlemin yapılacağı alanın, petek sayısının, yaşam alanının büyüklüğünün firma tarafından görülmesi ve incelenmesi gerekir. Bu sayede başarılı bir işlem için ön hazırlık yapılmış olur ve kontroller sırasında tesisatın herhangi bir yerinde yapılması gereken arıza, tamirat vb. işlemler bilinir, hizmet alan kişinin onayıyla da yapılır. Kimyasal makinelerin kullanıldığı işlemde, petek temizliği firmalarının hangi tür makine ve madde kullandığı, ekipmanlarının kalitesi ve çalışanlarının davranışları da elbette mühimdir. Kombi bakımı adı altında genel geçer bir süpürme işlemi ile bakımın yapıldığına dair sözler veren sahte petek temizleme firmalarından sakınmalısınız.

PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Size uygun olan petek temizliği firmasını bulduktan sonra işlem başlar. İlk olarak kombi ve su vanaları kombiye zarar vermemek için tamamen kapatılır. Bunun yanı sıra bütün radyatörlerin de giriş ve çıkış vanalarını kapatmalısınız. Petek temizliği sırasında sadece temizliğin yapılacağı peteğin giriş ve çıkış vanası açık bırakılmalıdır. Banyoda yer alan havlupan radyatörü, petek temizleme hortumunun giriş vanasına bağlanması sebebiyle sökülür. Kalan diğer ucu da temizlik makinesine bağlanır. Petek temizleme cihazının bir hortumu, havlupan giriş vanasına bağlanır. Çıkış vanasına bağlı bulunana hortum banyodaki tuvaletin içine konulur. Lavabodan alınan su ile radyatöre su verilir ve temizleme başlar. Su temiz gelene kadar işlem her petekte devam eder. Sonunda kimyasal su verilir, koruyucu su borulara gönderilir.

İşte, petek temizleme firmasının genel olarak izleyeceği petek temizliği işleminin adımları bu şekildedir.