Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Prp Saç Dökülmesi Tedavisi

  Trombositten zengin plazmanın

 

Trombositten zengin plazmanın kısaltması olan PRP, kendi vücudunuzun konsantre kan plazmasıdır. Bu, farklı türdeki sitokinleri ve diğer büyüme faktörlerini içeren saç büyümesini ve plazmayı normal kan dolaşımında bulunan trombosit sayısının iki ila üç katına çıkarır. . Büyüme faktörleri ve Sitokinler gibi bazı biyo-aktif proteinler ile zenginleştirilmiş olması nedeniyle, yara iyileşmesinde ve kıl foliküllerinin büyümesinde de yardımcı olur. PRP yumuşak dokuları uyarır ve saç foliküllerinin büyümesi ve büyümesi ile doğrudan ilişkili olan ve saçın incelmesi durumunda, özellikle kafa derisinin taç bölgesinde, saç folikülü büyüme indükleyicisi olarak yaygın şekilde kullanılan bir folikül büyümesi için kataliz olarak hareket eder.

 

 PRP Tedavisi Ne Zaman Gereklidir?

 

Platelet zengin plazma, prp saç dökülmesi tedavisi Dermatoloji, Ortopedi ve Diş Hekimliği uzmanlık alanlarında yaygın olarak kullanılan eski bir tedavidir. Platelet zengin plazma tedavisi, trombositlerin alfa granüllerinde bulunan büyüme faktörlerini otolog olarak kullanır ve kıl foliküllerinin büyümesini uyarır ve yara kısmını etkili bir şekilde iyileştirir. Hasta, 21 yaş altında olması nedeniyle özellikle androjenik alopesi sertleşmesinde dermatolojide PRP ana hedefi, saç köklerinin büyümesini teşvik etmek saç restorasyonu, Bu yaş grubundaki hastalar tarafından cerrahlar tarafından önerilmemektedir.

 

Belli bir yaşta, kelliğinizin son derecesini elde etmek için yeteri kadar olgunlaşmış olmanız ve daha sonra en iyi estetik sonuçları elde etmek için saç ekimi prosedürünün tavsiye edilmesi gerektiği açıktı. Saç çizgisi çekmeye başladığınızda ve saç ekimi prosedürünü almak için yaşınız altındaysanız, Doktor / Cerrah PRP terapisi için sizi önerir. Hepsi güvenlidir ve saç foliküllerinin büyümesini teşvik etmek için kendi serumunuzu kullanır.

 

PRP Tedavisi Hangi Durumda Önerilir?

 

Özellikle taç bölgeleri, inceltme ve bazı durumlarda saç ekimi için adaylığı olmayanlar için, yani hastanın saç büyümesi için bir ilaç olan Finasteride’e duyarlı olduğu durumlarda prp saç dökülmesi tedavisi özellikle önerilir.

 

Saç Ekimi ile PRP Tedavisinin Rolü

 

Uygun ortamda, prp saç dökülmesi tedavisi saç ekimi ile uygulanmalıdır çünkü;

 

1-Saç foliküllerinin büyümesini teşvik etmek

2-Minyatürizasyonun etkisini engellemek

3-Biyo-aktif büyüme faktörlerinin, yani, Sitokinler, trombosit kaynaklı büyüme faktörü, transforme edici büyüme faktörü beta, fibroblast büyüme faktörü, vasküler endotelyal büyüme faktörü, Etc’nin etkisini katalize etmek için

4-Büyüme faktörlerini kullanabilmek için trombositlerin alfa granüllerinde otolog olarak ortaya çıkarır.