Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Saç Protezi Nasıl Uygulanır?

Saçların dökülmesi hem kadınlar,

Saçların dökülmesi hem kadınlar, hem de erkekler için en büyük sorunların başında geliyor. Bu sorunun en başarılı çözümlerinden biri ise saç protezi. Saç protezi, gelişen teknolojik yöntemler sayesinde oldukça başarılı şekilde uygulanabiliyor. Protez saç, saç ekimi gibi herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmeyen bir işlemdir. Saç olmayan bölgelere uygulanan saç protezi, gelişen gelişen yöntemlerle birlikte yapılan saç protezi artık %100 insan saçından ve kişinin özelliklerine göre tasarlanmaktadır. Saç protezi yaptırmak isteyen kişiler, hangi yaşta olursa olsunlar bu uygulamaya başvurabilir. Saç protezinin kalitesi oldukça önemlidir. Bu aşamada güvenilir merkezlerde ve deneyimli uzmanlarca yapılması gerekir. Son derece titizlikle ve kaliteyle uygulanan protez saç tedavisi neticesinde kişi saçını kendi doğal saçı gibi kullanabilir. Rahatlıkla duş alabilir, fön çekebilir, istediği gibi şekil vermesi mümkündür. Saç protezi; cerrahi müdahale uygulanmasına gerek kalmadan, yapıştırıcı özellikli bir kimyasal ile kellik sorunu olan kişinin saçsız alanına yapıştırarak uygulanan, geri dönüşümü mümkün, kozmetik ve ağrısız bir uygulamadır. Protez saçın nasıl uygulandığı ise, kelli sorunu yaşayan birçok kişi için merak konusu.

Protez saç nasıl uygulanır?

Protez saç üç aşamadan uygulanır. İlk aşama ise, ölçülendirme aşaması olarak karşımıza çıkar. Baş üzerindeki seyrek ya da saçsız bölge ilk olarak 8 parça halinde ölçülendirilir. Saçsız alanların tespit edilmesi bu aşamada oldukça önemlidir. Çizimin doğru ve başarılı şekilde uygulanmasından sonra; baş bölgesinin doğru bir şekilde tespit edilmesi için işaretlenen bölgenin saç kalıbı elde edilir. Her bireyin saç özellikleri farklıdır. Bu sebeple de protez saç yaptıracak olan kişinin saç özelliklerine, alınan kalıba uygun olarak hazırlanır. Ardından protez saç siparişi verilir. Oldukça önemli teşkil eden ilk aşama; mutlaka başarılı şekilde uygulanmalıdır. İlk aşamanın başarısı, diğer aşamaları da etkiler.

Protez saçın ikinci aşaması nedir?

Protez saçın ikinci aşaması; saç protezinin yerleştirme ve tasarım aşamasıdır. İlk aşamada alınmış olan kalıp göz önünde bulundurularak, saç yerleştirme işlemi oldukça pratik şekilde uygulanır. Bu aşamada başarılı şekilde uygulamaları tamamlamak, saçın doğal ve estetik açıdan eksiksiz olmasını sağlayacaktır.  Şayet saçın tamamı için protez saç uygulanacaksa, işlem daha pratik olacaktır. Fakat saç protezi belirli bir alana uygulanacaksa, kişinin saç rengi, kalınlığı, uzunluğu ve dalga boyu gibi yapısal özelliklerin iyi tespit edilmesi oldukça önem teşkil eder. Bu sebeple de uzmanlık ve deneyim gerektirir. Güvenilir yerlerin tercih edilmesi bu sebeple de oldukça önemlidir. Hazırlanmış olan saç, bölgeye özel yapıştırıcılar ve solüsyonlar aracılığı ile baş üzerinde tespit edilen alana uygulanır.

Protez saçın üçüncü aşaması nedir?

Prrotez saçın son aşaması, tasarım aşamasıdır. Baş üzerine yapılmış olan saç, yüze uygun bir şekilde kesilir. Daha sonra kişi arzu ettiği saç görünümüne kavuşur. Tasarım aşaması olan kuaförlük aşamasında arzu edilen saç stiline karar verilir.

Protez saç kimlere uygulanır?

Yapılan bu protez saç uygulaması 6 yaşından küçük ve cildinde herhangi bir cilt hastalığı (egzama gibi) bulunan kişiler dışında herkese yapılabilmektedir. Baş üzerinde küçük bir alan veya başın tamamına kadar protez saç uygulaması yapılabilir. Saç uygulaması genetik veya fizyolojik nedenlerden dolayı, kemoterapiye bağlı olarak ya da yanık ve yaralanmalar sonucunda meydana gelen her türlü saç kaybı için uygulanabilmektedir. Protez saç uygulamasını yaptırmanız için illaki tamamen saçlarınızı kaybetmenize gerek yoktur. Kendinizi rahatsız hissetmeye başladığınız andan itibaren bu uygulamayı gerçekleştirebilirsiniz. Saç protezlerinin kaliteli ürünlerden temin edilmesi oldukça önemli. Aksi halde, başta estetik olmak üzere birçok sorun yaşanabilmektedir. Bu sorunlardan bazıları ise; Ön şakak çizgisinin zamanla koyu bir hat şeklinde sırıtması, saçların her yöne taranabilir özelliğinin sınırlı olması, doğal saçların içerisinde sentetik ve cansız saçlarının karıştırılması sebebiyle doğallıktan uzak bir görünüm,  çin saçlarının yüksek kaliteli % 100 insan saçı olarak müşteriye sunulması olarak sayılabilir. Bunun dışında; seri üretimle elde edilen saçların, altyapılarında meydana gelen defoların gizlenmesi sonucu çabuk parçalanmaları da söz konusudur.

Bunun yanında saç protezlerinin yüksek kalitede malzemeden üretilmesi ise birçok avantajı da beraberinde getirir. Bu avantajlardan bazıları ise; kaliteli protezler, her yöne taranabilir. Bu sayede arzu edilen şekle girebilir. Ön şakak çizgisinde kişinin kendi doğal saçlarından ayırt edilemiyor olması söz konusudur. Protez saçlarda kişinin kendi saçı ile bire bir uyum söz konusudur. Özellikle spor gibi aktivitelerde, terden ıslanmış olan protez saçlar, kişinin gerçek saçları ile uyumlu bir şekilde hareket eder. Bu doğallık sayesinde, ekim yönleri doğru şekilde dizayn edilir. Detaylı bilgi için : https://hairhotel.com.tr/