Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Web Tasarımının Günümüzdeki Yeri

Yaşadığımız dönemde internetin önemi

Yaşadığımız dönemde internetin önemi oldukça fazladır. Artık internet ve sosyal medyaya karışmayan insan ya da şirket sayısı neredeyse olmamaktadır. Günümüzde de web sitelerini oluşturan unsurlar web tasarım olarak adlandırılabilmektedir. Bir projenin ya da bir kurumun faaliyetlerini ve tanıtımını web sitelerden yaparak insanlara ulaştırmak oldukça kolay ve etkili bir yöntem olarak görülmektedir. Bir web sitesini metinlerden, videolardan, grafiklerden, resimlerden ve animasyonlardan oluşturarak insanların kullanımına sunmak mümkündür.

Web Tasarımının Kuruluşlar İçin Önemi

Bir kurum ya da kuruluşun kurumsal kimliğini yansıtmak ve tanıtım yapmak amacı ile ulusal ve uluslararası mecralarda, internet ortamında yayınladıkları web sitelerinin oluşturulması sürecine web tasarımı adı verilebilir.

Günümüzde birçok kurum ya da kuruluş, insanların sosyal medya ya da internet ortamında geçirdikleri sürelerin farkına varıp kuruluşlarının faaliyetlerini ve tanıtımlarını ağ ortamında yapmayı uygun bulmaktadır. Yaşadığımız dönemde hemen hemen her firma ya da kuruluşun kendilerine ait bir web sitesi olmaktadır. Web sitelerinin kişilere en kolay yoldan hizmet etmesi, kişilere firma veya ürün hakkında en doğru bilgilerin aktarılması, akılda kalıcı olabilecek ses, video, fotoğraf ya da animasyonlar ile desteklenmesi hatta online alışveriş imkanı sunması gibi birçok artısı olabilir. Tüm bu artıları sağlayacak şey de web sitesi için web tasarımının en iyi şekilde yapılmasıdır.

Web Tasarımının Faydaları Nelerdir?

Online dünyada yerini almayan firma ya da kuruluşların sektörün gerisinde kalmaması neredeyse mümkün değildir. Bu nedenle birçok kişi ya da kurum, web siteleri kurarak bu siteleri en iyi şekilde web tasarımı uygulamayı ve hedef kitleye ulaşmayı amaçlamaktadır. Bu sistemin sağladığı faydalar şu şekilde özetlenebilir;

  • Uzak ya da yakın kavramı ortadan kalkarak birçok kişiye aynı anda ulaşmayı sağlamak
  • Firma ya da kuruluşların kurumsal kimliğini öne çıkararak olumlu bir hava yaratmak
  • Ağ ortamında bulunan arama motorlarında yer alarak birçok kişiye ulaşmayı sağlamak
  • E-ticaret işlemlerine olanak sağlayarak gelir kapısı elde etmek
  • Firma ya da kurumların profesyonellik seviyesinde artış elde etmek
  • Kampanya, faaliyet ve tanıtımlarını en iyi şekilde gösterebilmek