Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

New York’ta kadın kanaat önderleriyle buluştu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, New York’ta kadın kanaat önderleri ile bir araya geldi. ANKARA (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler …

Aile ve Sosyal Hizmetler

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, New York’ta kadın kanaat önderleri ile bir araya geldi.

ANKARA (İGFA) – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Türkiye’nin uluslararası topluma yaptığı çağrıların sadece sözden ibaret olmadığını söyledi.

New York’ta kadın kanaat önderleriyle bir araya gelen Bakan Yanık, “Dünyaya yaptığımız çağrılar sözden ibaret değil, 5 milyon sığınmacıya ev sahipliği yapmış olmanın tecrübesi var” dedi. 2014 yılından bu yana dünyanın en çok mülteci ağırlayan ülkesi olduklarını belirten Yanık, “Nitekim son yaşanan olaylardan sonra Ukrayna vatandaşlarının da bir kısmının ülkemize sığınanlara dahil olduğunu görüyoruz. Bizim yaptığımız çağrıların arkasında yaklaşık 10, 12 yıllık ve 5 milyon sığınmacıya ev sahipliği yapmış olmanın tecrübesi var. O yüzden ne söylediğimizi bilerek söylüyoruz. Çatışma sebeplerini birlikte çözmeden, hiçbirimizin huzur bulmadığı bir dünyada yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

Derya Yanık, iklim değişikliğinin insan hayatını doğrudan ilgilendiren etkisinin olduğunu da dikkati çekti. Bütün insanların bir araya gelip ortak probleme karşı ortak çözüm üretmesi gerektiğini belirten Bakan Yanık, Türkiye olarak bu konuda çalışmaları ciddiyetle sürdürdüklerini ve sürdürmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.