Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ekonomide Yeni Rota: Lojistik Zirvesi

Altınbaş Üniversitesi ev sahipliğinde, Ekonomi Dünya Dergisi tarafından düzenlenen zirve; 16 Mart Çarşamba günü Altınbaş Üniversitesi, Gayrettepe …

Altınbaş Üniversitesi ev sahipliğinde,

Altınbaş Üniversitesi ev sahipliğinde, Ekonomi Dünya Dergisi tarafından düzenlenen zirve; 16 Mart Çarşamba günü Altınbaş Üniversitesi, Gayrettepe Yerleşkesinde yapıldı.

Horoz Lojistik’i temsilen Kurumsal İletişim ve Pazarlama Direktörü Hece Özyaman ve Yurtiçi Dağıtım ve Müşteri Hizmetleri Direktörü Birol Zengin’in de katılımıyla gerçekleşen zirvede akademi dünyası ile teknoloji ve lojistik sektörünün önemli isimleri bir araya geldi.

Üç oturumdan oluşan etkinliğin birinci oturumunda “Lojistikte insan kaynağı ve uygulamaları” ikinci oturumda, “Lojistikte kadının yeri” üçüncü oturumunda ise, “Lojistikte yenilikçi trendler ve sürdürülebilirlik” konuları derinlemesine ele alındı.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Altınbaş Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Zeynep Özsoy; kurumların nitelikli iş gücüne çok ihtiyacı olduğunu ve bunu sektörle beraber yapabileceklerini dile getirerek, sektörün desteğini beklediklerini ifade etti.

İlk iki oturumun moderatörlüğünü de yapan Hece Özyaman; “Böyle bir organizasyonda hem sektörden önemli isimlerle hem de gençlerle bir araya gelmekten son derece mutluyuz.

Pandemi sonrasında Horoz Lojistik olarak sektörü ve şirketimizi ileriye taşıyacak 4 ana vizör belirlemiştik. İnsan, Sağlık, Çevre ve Teknoloji olarak sıralayabileceğim bu 4 vizörün 3ünün konuşulacağı bu zirvede bugün bir araya geldik. Sektör hızla büyüyor ve çok rekabet odaklı bir sektör olmamıza karşın sektörün temsilcileri olarak burada hepimizin ortak hedefi sektörün alt yapı gelişimini desteklemek.” dedi.

Zirvenin üçüncü oturumunda “Dünyada ve Türkiye’de sürdürülebilirlik için Lojistik Trendler” konulu sunumunu gerçekleştiren Birol Zengin; sürdürülebilirlik adına hayata geçirdikleri projelerini ve teknolojik yatırımlarını katılımcılarla paylaştı. Çevre politikaları ve sürdürülebilirlik konusunda dikkat çeken açıklamalarda bulunan Zengin; “Bugün burada hayal ettiğimiz konular aslında zorunluluk çünkü yarın çocuklarımızın karşılaşacağı dünyayı bugün yaptıklarımız belirleyecek. Ancak bu tüm paydaşlarımızla birlikte üstesinden gelebileceğimiz bir konu. Bugün satın aldığımız ürünü ertesi gün teslim almak istediğimizde o ürünün tüketicisine ulaşabilmesi de çevreye zarar vermekte. Dolayısıyla tüm paydaşlar, tüketiciler ve bireyler olarak hepimiz bu sorumluluğu almalıyız” diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı