Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

5 bin adet atalık tohum fidelerle buluştu!

Lüleburgaz Belediyesi ile Kırklareli Ortak Akıl Derneği iş birliğinde gerçekleşen 5 bin adet atalık tohumun belediyeye ait serada fidelerle …

Lüleburgaz Belediyesi ile Kırklareli

Lüleburgaz Belediyesi ile Kırklareli Ortak Akıl Derneği iş birliğinde gerçekleşen 5 bin adet atalık tohumun belediyeye ait serada fidelerle buluşturulduğu etkinlikte konuşan Başkan Gerenli, “Tarımsal üretimin önemini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz bugünlerde dışarıya bağımlılığı azaltacak yerli tohum üretimini teşvik etmeye devam edeceğiz” dedi.

Lüleburgaz Belediyesi ile Kırklareli Ortak Akıl Derneği iş birliğiyle 5 bin adet atalık tohum fidelerle buluştu. Yerel tohumların korunması konusunda oldukça önemli olan atalık tohumların fidelerle buluşturulduğu etkinlikte Lüleburgaz Belediye Başkanı Dr. Murat Gerenli, Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş, Kırklareli Ortak Akıl Derneği kurucu üyeleri ile Park ve Bahçeler Müdürü Hüseyin Becerenel yer aldı. Atalık tohumları fidelerde yetiştirildikten sonra Lüleburgaz Belediyesi’nin tarımsal üretim alanında toprakla buluşturulacak.

Yerli tohum vurgusu!

Başkan Gerenli burada Kırklareli Ortak Akıl Derneği kurucu üyelerinden Ali Çakır’dan ekimi gerçekleştirilen atalık tohumlar hakkında detaylı bilgi alıp fidelere ekim gerçekleştirdi. Yerli tohumun öneminin her geçen gün arttığını vurgulayan Başkan Gerenli, “Tarımsal üretimin önemini her geçen gün daha fazla hissettiğimiz bugünlerde dışarıya bağımlılığı azaltacak yerli tohum üretimini teşvik etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sürekliliği sağlanacak

Atalık tohumlar Lüleburgaz Belediyesi’ne ait serada Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından fidelere ekiliyor. Tohumlar bir süre sonra Lüleburgaz Belediyesi’nin tarımsal üretim alanında toprakla buluşturulacak. Tohumlardan elde edilecek ürünlerin Sevgi Mutfağı aracılığıyla ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacak. Atalık tohumlarla ilgili ilerleyen süreçte gerçekleştirilecek yeni çalışmalarla birlikte süreklilik de sağlanmış olunacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı