Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da hizmetleri ‘gençler’ tasarılıyor

Bursa’da gençlik hizmetlerini ‘Gençlik Kulübü’ çatısı altında toplayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençlere farklı fırsatlar sunan mobil …

Bursa’da gençlik hizmetlerini ‘Gençlik

Bursa’da gençlik hizmetlerini ‘Gençlik Kulübü’ çatısı altında toplayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençlere farklı fırsatlar sunan mobil uygulamayı, yine gençlerin fikirleri doğrultusunda geliştiriyor.

BURSA (İGFA) – Gençlere yönelik hizmetleri geçtiğimiz yıl Büyükşehir Belediyesi Gençlik Kulübü mobil uygulaması çatısı altında toplayan ve Bursa’da ikamet eden 15-29 yaş arası gençlere indirimli alışveriş başta olmak üzere farklı fırsatlar sunan uygulama, yine gençlerin fikir ve önerileriyle geliştiriliyor. Halen 70 bine yakın gencin kullandığı uygulamanın gençlerin fikirleriyle geliştirilmesi amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘Gençlik Temalı Hackathon Yarışması’ düzenlendi.

Bursa’daki 10 farklı okuldan gelen toplam 50 öğrenci, Hüsnü Züber Evi Muradiye Gençlik Merkezi’nde gün boyu, uygulamanın daha de geliştirilmesi üzerine çalıştı. Yerel yönetim, gençlik, sportif faaliyetler, tarım, kültür-sanat, teknoloji gibi konular hakkındaki verileri gençlik teması altında analiz eden liseli gençler, özgün fikirlerini ortaya koyarak, uygulamanın yenilikçi ve sürdürülebilir olması için çalıştı.

Yarışmanın sonunda tüm takımlar, yaptıkları çalışmalarla ilgili jüri üyelerine sunum yaparak, tasarladıkları projelerin mobil uygulamaya sağlayacağı artı değeri anlattı. Yapılan değerlendirmenin ardından ‘Gençlik Temalı Hackathon Yarışması’nın birincisi Şükrü Şankaya Anadolu Lisesi takımı oldu. Yarışmada Ulubatlı Hasan Anadolu Lisesi takımı ikinci ve Bursa Anadolu Lisesi takımı da üçüncü oldu.

Yarışmada birinci olan takımında her öğrenci 300’er liralık, ikinci takımda her öğrenci 100’er ve üçüncü takımın öğrencileri de 50’şer liralık hediye çeki kazandı.