Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kayseri MÜSİAD iş gezisi için BAE’de

Katar iş gezisi temasları sonrasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’ye geçen MÜSİAD Kayseri Heyeti, T.T. Abu Dabi Büyükelçisi …

Katar iş gezisi temasları

Katar iş gezisi temasları sonrasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti Abu Dabi’ye geçen MÜSİAD Kayseri Heyeti, T.T. Abu Dabi Büyükelçisi Tugay Tuncer’i ziyaret etti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Ziyarette, Birleşik Arap Emirlikleri ile ikili ilişkiler tüm yönleriyle değerlendirilerek, işbirliğinin geliştirilmesi imkanları görüşüldü.

Derneğin faaliyetleri hakkında bilgi veren Başkan Ferhat Akmermer, BAE Ankara Büyükelçisi’ni geçtiğimiz ay Kayseri’de ağırladıktan sonra Ankara’da kendisine iadei ziyarette bulunduklarını söyledi. Bu doğrultuda ilişkileri sıcak tutmak ve daha ileri bir seviyeye taşımak adına heyet olarak BAE’ye iş gezisi planladıklarını dile getiren Akmermer, “Gezi programımıza ülkemizi burada temsil eden makam olarak öncelikle sizi ziyaret ederek başlatıyoruz. Burada yapacağımız B2B görüşmeleri ile iki ülke arasında karşılıklı iş yapabilme imkanı bulmayı hedefliyoruz. Bu iş gezisi programımız sonrasında da oluşabilecek gelişmelerle daha sık gelmeyi hedefliyoruz ” şeklinde konuştu.

Türkiye ve BAE arasında başlayan olumlu ilişkilerinden bahseden Büyükelçi Tunçer, “Ziyaret zamanlamanız oldukça iyi. İki ülke arasında yaşanan olumlu gelişmeleri fırsata çevirmek gerekiyor. Bu noktada bize düşen ne varsa sizlerin yanında olmaya hazırız. Burada olmanızdan duymuş olduğum memnuniyeti ifade etmek isterim” dedi.

Başkan Ferhat Akmermer, ev sahipliği için Büyükelçi Tunçer’e teşekkür ederek, günün anısına plaket takdim etti.

Gezi, pazar araştırması, saha gezisi, tarihi ve kültürel değerlerin ziyaretiyle devam etti.