Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kocaeli İzmit’te kuaförlük kursuna yoğun ilgi

Kocaeli’de İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İzmit halkına hizmet veren İzmit …

Kocaeli'de İzmit Belediyesi Kadın

Kocaeli’de İzmit Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ve İzmit Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile İzmit halkına hizmet veren İzmit Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (İZMEK) bünyesindeki kuaförlük kursuna kadınlar yoğun ilgi gösteriyor.

KOCAELİ (İGFA) – Kadınların her alanda hayatlarına dokunan İzmit Belediyesi Meslek edindirme kursları (İZMEK), her yıl binlerce kişiye meslek ve el becerisi kazandırarak yeni kurslar açmaya devam ediyor.

İzmit Belediyesi Belsa Plaza B Blok’ta haftanın 5 günü ve Hanımeli Kurs Merkezinde haftanın 4 günü devam eden kuaförlük kursu kadınlar tarafından yoğun ilgi görüyor.

Röfle, perma, kesim, örgü modelleri, abiye saç tasarımı konusunda eğitim alan kadınlar, hem alanlarında uzman birer kuaför oluyor, hem de kendi işlerinin sahibi olarak hayatta daha sağlam adımlar atıyor.

Kuaförlük kursunu tamamlayarak sertifika alan kursiyerler hem kalfa sayılıyor hem de kalfalık sınavından muaf oluyor. Direkt olarak ustalık sınavına girip başarı sağlayan kursiyerler ise kendi dükkânlarını açmaya hak kazanıyor.