Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İkinci El Mobilya Alım Satımı Hakkında

Mobilya evlerin, ofislerin ve

Mobilya evlerin, ofislerin ve işyerlerinin en büyük ihtiyaçları arasında bu nedenle de mobilya alırken dikkatli olmak ve dekorasyona uygun olmasını tercih etmek gerekiyor. Ancak mobilya alırken amacınız tekli bir mobilya ya da farklı tarzda aradığınız bir şeyler varsa o zaman yapmanız gereken şey ikinci el mobilyalara bakmak. İkinci el denildiği zaman kafanızın biraz karıştığını ve acaba sorusunun akla geldiğini biliyoruz. Çünkü insanların büyük çoğunluğu bu konuda hiçbir tecrübesi ve fikri olmamasına karşın önyargılı davranıyorlar. Kısaca şunu söyleyelim ki ikinci el mobilya demek eskimiş ve artık kullanılmayacak durumda demek değildir. Bir eşyaya ikinci el diyebilmemiz için kullanıcısından direk olarak satılması gerekiyor. Tabi burada eşyanın güzelliğini etkileyen faktör kullanım süresi ve kullanımdaki titizliktir. Bazı insanlar vardır ki aldıkları ancak daha sonrasında tasarımını, rengini sevmedikleri bir eşyayı değiştirmek isteyebilir. Bu durumda o eşyayı atmak yerine satarak nakde çevirebilirsiniz.  Bu sayede tercih ettiğiniz bir mobilyayı da rahatlıkla alabilirsiniz.

Peki, ikinci el mobilya alırken nelere dikkat etmeniz gerekiyor biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız biz sizin için biraz yardımcı olalım istedik.

İkinci El Mobilya Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

İkinci el mobilya satın alırken öncelikli olarak dikkat edilmesi gereken konu sizin ihtiyacınıza yönelik olmasıdır. Çünkü daha sonrasında sizin elinizde de fazlalık yaratabilir. Seçtiğiniz mobilyanın kullanımının yanı sıra kullanılabilir durumda olması gerekiyor. Bir satıcı iseniz şunu unutmayın ki kullanılabilir durumda olan her eşyanın mutlaka bir alıcısı olacaktır bunun içinde satılabilir. Hatta bu işten siz kar elde etmeyi hedefliyorsanız o zaman etraflıca bir araştırma yapmalı ve en çok talep edilen eşyaların neler olduğunu öğrenmelisiniz. Ancak bizim asıl konumuz nasıl satabileceğiniz olmadığından dolayı satın alırken daha başka dikkat etmeniz gereken noktalara da değinmek istiyoruz.

İkinci el mobilya alırken sizin sormanız gereken anahtar kelime dayanıklı mı? Olmalı. Örneğin bir masa alacaksınız mutlaka bacaklarının sağlamlığını kontrol etmeniz gerekiyor. Her yerini itinayla incelemeniz sizin için iyi olacaktır. Ancak internet üzerinden alacaksanız bu durumda dokunarak incelemek gibi bir durum söz konusu olmayacağından dolayı resimlerine bakmak durumundasınız. Burada da elbette ki mobilyanın kalitesini belirleyecek olan satıcı sitedir. Güvenebileceğiniz bir internet sitesinden alışveriş yapmanızı tavsiye ediyorum ve bunu da ancak referanslarından yola çıkarak yaparsınız. Eğer bu şekilde güvenebileceğim bir site nereden bulabilirim derseniz ben size https://www.dekopasaj.com/ adresini önerebilirim. Bir kez alışveriş yaptığınız da sorunla karşılaşmayacak ikinci ve daha sonrakileri de güvenerek alacaksınız.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi işlevsellik mobilyalarda önemli bir konudur. Yani bir gardırop alacaksanız giysilerinizin sığabileceği, odanıza yakışacak ve büyük olmayacak bir model seçmeniz gerekiyor. Buradaki mukayese ise tamamen mekanla alakalı olacağından herkesin tercihi farklı olabilir.

Ekonomik

İkinci el mobilya almak isteyenlerin ilk baktıkları şeyin fiyatlar olduğunu biliyoruz. Bunun içinde alacağınız mobilyanın sıfırının fiyatını bilmeniz sizin fiyat belirlerken daha kolay hareket etmenizi sağlayacaktır. Bazı mobilyalar vardır ki henüz orijinal ambalajındadır ancak ikinci el mobilya şeklinde tanımlanırlar. https://www.dekopasaj.com/ adresine girdiğiniz zaman gördüğünüz ürünlerin tamamı kaliteli, kullanılabilir ve yıpranmamıştır.

Antika Değeri

İkinci el mobilyaların tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise maddi yönünün yanı sıra manevi değeridir. Eğer ki evinizde antika bir mobilya olması sizi mutlu ediyorsa onun için ikinci el mağazaları çok iyi bir tercih olacaktır. İnternet üzerinden de satışı yapılan antika eşyaların özellikleri, manevi değeri gibi sizin için önemli olan tüm ayrıntılar yer alacaktır.