Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Metin Şentürk’e ‘En Çevreci Sanatçı’ Ödülü

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından ormancılığın gelişimine katkı sağlayanların ödüllendirilmesi için her yıl düzenlenen Yeşilin EN’leri Ödül …

Orman Genel Müdürlüğü (OGM)

Orman Genel Müdürlüğü (OGM) tarafından ormancılığın gelişimine katkı sağlayanların ödüllendirilmesi için her yıl düzenlenen Yeşilin EN’leri Ödül Töreninde bu yıl Metin Şentürk ve Murat Kekilli de ödüle layık görülen ünlüler oldu. ‘En Çevreci Sanatçı’ ödülü Metin Şentürk’ün olurken, Murat Kekilli’ye ise ‘En Gönüllü Sanatçı’ ödülü taktim edildi. Ankara OGM konferans salonunda geçekleşen ödül töreninde 33 kategoride 44 ödül sahiplerini buldu.

OGM tarafından ilk kez 2019 yılında gerçekleştirilen “Yeşilin EN’leri Ödül Töreni’nin bu yıl 4’üncüsü düzenlendi. 2021 yılında Türkiye ormancılığında üstün hizmet gösteren kişi ve kuruluşlara başarılarından ve ormancılığa katkılarından dolayı ödüllerin dağıtıldığı organizasyonda sanat, spor ve medya dünyasından da isimler ödüllendirildi.

Tarım ve Orman Bakanı Prof.Dr. Vahit Kirişci ve Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey’in ödülleri taktim ettiği törende, Metin Şentürk’e ‘En Çevreci Sanatçı’, Murat Kekilli’ye ‘En Gönüllü Sanatçı’, ünlü futbolcu Mesut Özil’e ise ‘En Duyarlı Sporcu’ ödülü verildi.

Ormanların korunması ve geliştirilmesine destek sağlayan OGM personeli, özel şirketler ve STK’ların da ödüllendirildiği programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Orman Genel Müdürü Sayın Bekir Karacabey konuşmasında şöyle dedi: “Yeşil Vatan için Genel Müdürlüğümüzün pek çok alanda EN’lere ulaşmasını sağlayan, orman teşkilatımızın her bir mensubuna, özel sektör temsilcilerine, orman köylerini kalkındırma kooperatif temsilcilerine, medya kuruluşu temsilcilerine, sanatçılara ve sivil toplum kuruluşlarına huzurlarınızda teşekkürlerimi sunuyor ve ödül almaya hak kazananları gönülden kutluyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı