Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Lazer Epilasyon ile Pürüzsüz Bir Cilde Sahip Olmak Artık Mümkün

Kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes için uygulanan lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için en iyi yöntemlerden biridir.

Kadın ya da erkek

Lazer epilasyon, diğer epilasyon çeşitlerinden farklı olarak kalıcı ve sağlıklı olduğu için sık sık tercih edilmektedir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes için uygulanan Ankara lazer epilasyon, istenmeyen tüylerden kurtulmak için en iyi yöntemlerden biridir. Tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlamaktadır.

Ankara’da Lazer Epilasyon Tedavisi

Işınların uyarılması ile elde edilen ışık demeti olan lazer, estetik ve tıbbi birçok alanda kullanılmaktadır. Tüylenmenin giderilmesi için kullanılan lazer epilasyon Ankara yaklaşık 25 yıldır uygulanan bir yöntemdir. Vücudun tüm bölgelerinde kullanılan lazer epilasyon, ilk uygulamadan önce minimum 15 gün boyunca tüylere dokunulmamış olması gerekir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon cihazının başlığı tarafından cilde atılan ışınlar ile uygulama yapılacak olan taranmaktadır. Kişinin lazer epilasyon Ankara işlemi ile cildine ulaşan ışınlar, melanin isimli tüye rengini veren madde tarafından tutulmaktadır. Böylece lazer tarafından iletilen enerji, tüy yüzeyinde ısı enerjisine dönüşmektedir.

Tüyden tüy köküne doğru giden ısı, çok kısa sürede kıl kökünün tahrip olmasını sağlamaktadır. Kıl kökünü tahrip eden Ankara lazer epilasyon işlemi, kılların bir daha çıkmamasını sağlamaktadır. Kıl kökünde yer alan kök hücreler bu şekilde deforme olmaktadır.

Lazer Epilasyon Ne Kadar Sürer?

Lazer epilasyonun uygulanmasında bölgede bulunan kıllar farklı boyutlarda olduğu için lazerin etkisi farklıdır. Bu nedenle tek seansta bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün değildir. Vücut yapısı, cilt tipi ve hormonal denge gibi farklılıklarda Ankara lazer epilasyon uygulama sürelerini etkilemektedir.

Seans süreleri de uygulamanın yapılacağı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Seans süresi uzadıkça lazer epilasyon fiyatları değişiklik göstermektedir. Tabii bu fiyatlar işleme başlamadan önce hesaplanmaktadır.

Lazer Epilasyon Sonrası Kıllar Ne Zaman Dökülür?

Lazer epilasyon yaptıran kişiler, kıllarının ne zaman döküleceğini merak etmektedir. Kıllar, lazer epilasyon Ankara işleminden sonra 2 hafta içerisinde dökülmeye başlamaktadır. Lazer epilasyonu sonrasın kılların hepsinin hemen dökülmesi mümkün değildir.

Bunların yanı sıra kılların durumuna göre epilasyon süresi uzayabilmektedir. Uzayan epilasyon süresi, lazer epilasyon fiyatları için etki göstermektedir. Net bir fiyat bilgisi için işlemi yaptıracağınız işletme ile iletişime geçmelisiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası Banyo Ne Zaman Yapılabilir?

Lazer epilasyonundan sonra birçok kişinin aklına takılan sorulardan biride banyodur. Birçok kişi Ankara lazer epilasyon yaptırdıktan sonra kendini pis hissedebilir ve eve gittiğinde duş almak isteyebilir. Ancak bu oldukça yanlıştır. Çünkü işlem yapılan bölge hassas bir hale gelmektedir. Bu bölgenin suya temas ettirilmesi cildin tahriş olmasına neden olabilir. Bu nedenle uzmanlar en erken 8 saat sonra duş alınmasını önermektedir.

Bunların yanı sıra işlemin uzunluğuna göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Eğer net bir lazer epilasyon fiyatları öğrenmek istiyorsanız, uzman kişiler ile görüşmelisiniz. Onlar size net bir fiyat sunacaktır.

https://www.ekremcivas.com/lazer-epilasyon-cayyolu/ hakkında bilgi için hemen tıklayın.