Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Fikret Orman:Potansiyeli Olan Oyuncular Bulun

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman,

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, transfer komitesiyle yaptığı toplantıda gelecek vaat eden oyuncuların bulunmasını istedi. Her bölgeye alternatif oyuncu isteyen Başkan Orman, “Takım içerisinde geliştirip iyi paraya satabileceğimiz, potansiyeli olan oyuncuları bulun” dedi.

Süper Lig’de son 2 yılı şampiyon olarak tamamlayan ve bu sürede kadroda sıkça değişikliğe giden Beşiktaş’ta, sezon sonunda yeni bir yapılanma olacak. Transfer komitesi ile bir görüşme yapan Fikret Orman, kadronun gençleştirilmesi ve eldeki para edecek kıymetli oyuncuların, Cenk gibi yüksek fiyatlara satılmasını istedi.

Bu sezon Şampiyonlar Ligi’nde çok iyi bir performans ortaya koysa da, Süper Lig’de istediği puanları toplayamayan siyah-beyazlılara, kadronun yaşlılığı konusunda sık sık eleştiriler geliyordu. Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş de, yaptığı basın toplantısında bunu dile getirerek, “Biz yaşlı bir kadroya sahibiz.

Dolayısıyla form tutmamız zaman alıyor” ifadelerini kullanmıştı. Bu soruna çözüm bulmak isteyen Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, transfer komitesine, takımı gençleştirme talimatı verdi.

Gelecek vaad eden oyunculara yönelmek gerektiğini ifade eden Başkan Orman’ın “Her mevki için alternatif oyuncu bulmanızı istiyorum. Genç ve geliştikten sonra satılabilecek, paraya çevrilecek futbolcuları kadroya katmalıyız. Takımın yaş ortalaması yükseldi. Böyle giderse, önümüzdeki yıl sıknıtı yaşayabiliriz” dediği öğrenildi.

Yüksek teklifler değerlendirilecek

Son yıllarda Avrupa’dan Çin’e kadar yaptığı yüksek bonservisli satışlarla dikkat çeken Beşiktaş, bu alışkanlığını devam ettirmek istiyor. Ersan ve Demba Ba ile başlayan, Atınç, Marcelo ve Cenk gibi yüksek bonservis bedelleriyle satışlar yapan siyah-beyazlılar, kadrodaki yıldızlara bu tarz teklifler gelmesi durumunda pazarlığa oturacak. Beşiktaş, geçtiğimiz haftalarda sözleşme uzattığı Tolgay Arslan ve Oğuzhan Özyakup’un yüksek maddi değerlerinin olduğunu düşünüyor ve bu oyunculara gelecek teklifleri değerlendirmeyi planlıyor.

Öte yandan, Uzak Doğu’dan teklifler alan Ricardo Quaresma ve Alvaro Negredo’nun durumları da sezon sonunda yeniden değerlendirilecek. 10 milyon Euro civarındaki teklifleri kabul edecek olan siyah-beyazlı yönetim, buradan gelecek parayla kadroda gençleştirme operasyonuna gidecek ve gelecek vaad eden oyuncuları kadrosuna katacak. Bu konuda çalışmalara başlayan Beşiktaş transfer komtesinin, scout ekibinden dünyanın dört bir yanındaki genç yıldız adaylarının rapor edilmesini istedi.